جلسه شورای فرهنگ عمومی در خصوص چگونگی برگزاری مراسمات عید غدیر ، مراسمات ماه محرم و صفر در شهرستان ازنا برگزار گردید

به گزارش ازناخبر ، این جلسه با حضور امام جمعه شهرستان ، فرماندار ، ریاست شورا، اعضای شورای تامین ، فرماندهی سپاه و نیرو انتظامی مسئولین ادارات و اعضای شورا در محل سالن کنفرانس سپاه ناحیه ازنا برگزار گردید.

حجت الاسلام سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در این جلسه اظهار داشت : لازم است باتوجه به نزدیک شدن به عید غدیر خم فضا سازی محیط های ادارات به مناسب عید غدیر و سیاه پوش کردن این مکان ها بمناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) توسط ادارات و شهرداری صورت پذیرد.

ایشان ضمن بیان کرد اینکه با توجه به شرایط کشور و کمرنگ شدن محافل محوری گفت : پیشنهاد می شود ادارات و کارخانجات و مجموعه‌های فرهنگی بحث آذین بندی و سیاه‌پوش کردن شهر را از سال‌های گذشته پر رنگ تر نمایند تا قدری خلاء عدم اجتماع محافل و دسته های عزاداری پر شود و کلمه حزن در شهر متبلور باشد.

امام جمعه ازنا افزود : بر اساس موقعیت شناسی و موضع‌گیری و نظر به شیوع ویروس منحوس کرونا پیشنهاد می شود: هیئات و دسته های مذهبی کاروان حرکت عزاداری به راه نیندازندواز فضاهای مذهبی ترجیا استفاده نمایند و در صورت نبود فضای مذهبی، از فضاهای آموزشی مثل دانشگاه‌ها و مدارس و ظرفیت‌های ادارات با رعایت فاصله اجتماعی بهره مند شوند.

ایشان با بیان اینکه فضای مجازی فرصت مغتنمی است که شبکه نورانی تبلیغ را بکار گرفته شود عنوان کرد: کارشناسان دینی با استفاده از بستر مناسب این فضا شعله عشق به امام حسین (ع) در قاطبه دلهای جوانان بسط دهند و بسته های تغذیه فکری و معنوی را در این فضا فراهم سازند.

حجت السلام سپهوند تصریح کرد: رسانه ملی می تواند با برنامه‌ریزی مدون و متنوع و استفاده از وعاظ مشهور و مداحان بنام، از این ظرفیت فراگیر استفاده کرده و با تزریق برنامه‌های مذهبی دارای شور و شعور هر خانه را به یک خیمه عزای اهل بیت و پایگاه فرهنگی تبدیل نمایند

ایشان در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت پروتکل بهداشتی و تبعیت از ستاد ملی مبارزه با کرونا این رعایت ها را به عنوان فریضه الهی تلقی کرده و از رهگذار تبعیت از دستور ولایت مطلقه فقیه، ثواب مضاعفی را در پرونده اعمال خود ثبت کنیم