بازگیران، معاون متوسطه آموزش و پرورش لرستان گفت: 2 هزار روستای لرستان که مشکل اینترنت داشتند، شناسایی و اقداماتی صورت گرفته تا مشکل اینترنت دانش آموزان این روستاها برطرف شود.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک نصراله بازگیران اظهار داشت: با شیوع کرونا در اواخر سال گذشته، آموزش به دانش آموزان از طریق فضای مجازی آغاز شد اما مشکلاتی از جمله نبود اینترنت و یا کندی سرعت، نداشتن گوشی هوشمند و نبود زیر ساخت ها مشکلاتی را در این حوزه خصوصا برای دانش آموزان روستایی ایجاد کرد.

وی افزود: وزارات ارتباطات و فناوری کشور و وزارت آموزش و پروش تفاهم نامه ای امضا کردند که در همین راستا با هماهنگی استانداری، دو هزار روستای لرستان که امکان دسترسی به اینترنت را نداشتند شناسایی و لیست آنها ارسال شده تا اقدامات لازم انجام و مشکلات برطرف شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در حال حاضر چهار شرکت در استان مشغول به کار بررسی هستند که مشخص شود کدام روستاها شرایط برای ایجاد دسترسی اینترنت را دارند و سایر اقدامات دیگر انجام شود.

 وی با اشاره به این که سال گذشته ۸۴ درصد دانش آموزان استان در شبکه شاد فعالیت داشتند بیان کرد: در صورتی که سال جدید در بستر آموزش در فضای مجازی باشد بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد و تعداد بیشتری در این فضای آموزشی آموزش ها را فرا می گیرند.

بازگیران عنوان کرد: از همان ابتدا تلاش هایی برای برطرف کردن مشکلات در این حوزه آغاز شد و دانش آموزان روستایی که دسترسی به اینترنت نداشتند از طریق درسنامه، سی دی و سایر روش ها آموزش های لازم را فرا گرفتند تا از تحصیل بازنمانند.

وی خاطرنشان کرد: روستاهایی که مشکل عدم دسترسی به اینترنت داشتند، تلاش برای برطرف کردن مشکلات آنها انجام شده و در سایر روستاهایی که زیر ساخت لازم وجود ندارد در صورتی که سال تحصیل همچنان از طریق فضای مجازی باشد، آموزش ها از طریق درسنامه ارائه داده می شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش لرستان گفت: در راستای پهنای باند اینترنتی، درخواست هایی داده شده و علاوه بر این در سطح کشور میزان دسترسی معاونین برای نظارت و کنترل در حال انجام است که نواقص برطرف شود.

وی با اشاره به این که سعی می شود مشکلات در این شبکه قبل از سال تحصیلی برطرف شود اظهار داشت: در حال حاضر مدرسه به مدرسه رصد می کنیم که تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید مشکلات برطرف شود و در این راستا برای تسلط بیشتر، دوره های آموزشی برای معلمان برگزار می شود.

بازگیران افزود: همچنین درسنامه یا خودآموز تهیه و در مناطقی که دانش آموزان دسترسی به نت ندارند ارائه می شود تا دانش آموزی از تحصیل باز نماند و ضروری است که والدین نیز مشارکت داشته باشند و پیگیری نمایند تا دانش آموزان از هر طریقی تحصیل خود را ادامه دهند.

 وی بیان کرد: روستاهایی که مشکل زیر ساخت مانند برق و آنتن دهی ندارند و شرایط لازم برای ایجاد شبکه نیست از راه های دیگری آموزش را فرا می گیرند. مشکل اصلی در سال تحصیلی گذشته، احراز هویت و سرعت در این شبکه بود که در حال برطرف شدن است و برای سال تحصیلی جدید گزینه آزمون نیز در این شبکه ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/