حجت الاسلام سپهوند امام جمعه ازنادر آئین اذن خادمی هیئت مذهبی محبان حضرت مهدی(عج) همزمان با مراسم تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی برگزار گردید گفت : کرونا نباید باعث شود فضای شهر تحت تاثیر قرار گیرد و امروز وظیفه ما تلاش در جهت رونق فضای شهری به عطر و بوی محرم است.

به گزارش ازناخبر؛ امام جمعه ازنا در جمع محبان حسینی با اشاره به ارتقاء معنوی انسان و عاشورا با استناد روایات و تعبیر آیات قرآن یادآورشد: خداوند توفیق داد بار دیگر محرم را ببینیم خوشا آنان که بستر سازند و زمینه اشک را فراهم می کنند و کسی که بگریاند بهشت بر آن واجب می شود و برای وادی نور و اذن خدمت اجازه نیاز است، البته با گناه و غل و غش نمی شود وارد این وادی شد.

حجت الاسلام علی سپهوند خاطرنشان کرد:ائمه هدی(ع) کشتی نجات هستند و شما عزیزان که اذن خدمت گرفته اید به درجه ای با امام حسین(ع) معاشقه می کنید، پس باید قدردان این نعمت بود.

ایشان با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: کرونا نباید باعث شود فضای شهر تحت تاثیر قرار گیرد و امروز وظیفه ما تلاش در جهت رونق فضای شهری به عطر و بوی محرم است.

وی عنوان کرد: امسال باید با شرایطی جدید و متفاوت نسبت به سال گذشته و انجام اقداماتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، برگزاری مراسم در خیابان‌ها، مدارس و پارک‌ها و ضدعفونی کردن آن اماکن، مراسم‌های ماه محرم و صفر را برگزار کنیم.

حجت الاسلام سپهوند با بیان اینکه امروز همه فعالان فرهنگی باید تلاش کنند دستورالعمل های بهداشتی عزاداری های ماه محرم و صفر به خوبی رعایت شود، اضافه کرد: رفتار فعالان فرهنگی و هیئت های مذهبی باید برای سایر مردم الگو باشد و اقدام برخی هیئت های که زیرساخت های عزاداری در فضای باز را اجرایی می کنند، قابل تقدیر است.

در‌ خاتمه مراسم از پیرغلامان حسینی،خادمان هیئت مذهبی و خبرنگاران تجلیل بعمل آمد.