معاون آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه ۲۵ درصد دانش آموزان لرستانی به اینترنت دسترسی ندارند گفت: برای دانش آموزانی که به گوشی های هوشمند دسترسی ندارند راهکارهای جایگزین در نظر گرفته شده است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک ؛ نصرالله بازگیران اظهار داشت: ۱۵ شهریور آغاز سال تحصیلی مدارس در سال جدید است که این تاریخ را وزیر آموزش و پرورش انتخاب کرده است؛ اینکه مدارس به چه صورتی تشکیل بشود، بستگی به سنایورهای مختلفی دارد که ستاد مبارزه با کرونای استان اعلام می‌کند اما با توجه به اینکه وضعیت استان قرمز است پیش‌بینی می‌کنیم فقط در روستاهایی که تراکم پایینی دارند، بازگشایی انجام شود.

وی افزود: پیش بینی ما در شهرستان‌هایی با وضعیت قرمز، آموزش از راه دور و کلاس بندی زوج و فرد است و به هر حال آمادگی کامل را برای هر وضعیتی داریم.

برگزاری کلاس های درس در روستاهای کم تراکم

معاون آموزش و پرورش عنوان کرد: آموزش و پرورش استان آمادگی کامل دارد بر اساس سه سنایوری تعیین شده در وضعیت سفید، قرمز و زرد هر کدام را که ستاد کرونای استان اعلام کند برای بازگشایی مدارس اعمال کند.

وی با بیان اینکه لیست کسانی که به برنامه شاد دسترسی دارند را استخراج کرده‌ایم، گفت: امسال دو کارگروه «آموزش» و «بهداشت» را به شیوه نامه بازگشایی مدارس اضافه کرده‌ایم؛ وظیفه کارگروه آموزش این بوده که در طول چهار ماه اخیر وضعیت دسترسی دانش آموزان و معلمان را به فضا مجازی و اینترنت بررسی کند و همه دانش آموزانی که در برنامه شاد عضو نبوده یا فعالیت نداشته‎اند را نیز شناسایی کند.

بازگیران بیان کرد: این کار گروه همچنین به شناسایی معلمانی که عضو برنامه شاد نبوده‌اند یا فعالیت نداشته‌اند پرداخته و روستاهایی که به اینترنت دسترسی ندارند هم استخراج کرده ضمن اینکه برنامه‌هایی برای توانمند سازی معلمان و آموزش مجازی تدارک دیده‌اند و دوره‌های کوتاه مدتی را در این رابطه در نظر گرفته‌اند.

وی با اشاره به طراحی درس نامه و تولید محتوا برای دانش آموزانی که دسترسی به گوشی‌های هوشمند ندارند، گفت: حدود ۷۵ درصد کل دانش آموزان به اینترنت دسترسی داشته‌اند و کسانی که قرار است از طریق درس نامه و تلویزیون آموزش ببینند و یا با تراکم پایین به کلاس حضوری بروند ۲۵ درصد است.

مدارس غیرانتفاعی افزایش شهریه ندارند

معاون آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: معلمانی که عضو شاد نبوده‌اند یا دسترسی نداشته‌اند حدود هشت درصد بوده که هزار و ۷۰۰ نفر را به اینترنت وصل می‌کنیم، برای کسانی که در شهرستان‌ها هستند و به اینترنت دسترسی ندارند هم مدیران مدارس و اولیا را موظف کرده‌ایم که در چهار شبکه تلویزیونی از ۱۵ شهریور تدریس کنند.

وی خاطرنشان کرد: درس نامه را علاوه بر مدرسه، اداره کل شش استان همدان، مرکزی، لرستان، سنندج، ایلام و کرمانشاه هم تهیه می‌کنند به طوری که با تقسیم دروس، فیلم‌های آموزشی‌، درس نامه یا خودآموز برای دانش آموزان تدوین می‌کنند.

بازگیران بیان کرد: دو دبیرخانه فلسفه و روانشناسی داریم که هرکدام از اولیا مراجعه کنند درس نامه را در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی گفت: امسال در مدارس غیرانتفاعی افزایش شهریه نداشته‌ایم و احتمالاً از این پس هم افزایش شهریه نداشته باشند.

انتهای پیام/