ثمینی، معاون استاندار لرستان گفت: لزوم قانون پذیری و فرهنگ سازی در جامعه از روش های تاثیرگذار برای پیشگیری از بروز معضلات اجتماعی است.

به گزارش ازناخبر ، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی در جلسه هیات اندیشه ورزی اجتماعی استان اظهار داشت: هیئت اندیشه ورزی با همفکری و هم افزایی علمی به دنبال راهکار حل معضلات اجتماعی است.

وی افزود: آسیب های اجتماعی کشور اولویت بندی شده و باید برای رفع آنها با راهکار مناسب اقدام شود به طوری که آسیب‌های اجتماعی کشور در پنج سطح اولویت بندی شده که هر کدام دارای علت هایی بوده و رفع آنها نیازمند رفتار علمی مرتبط با موضوع است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به معضل کودکان کار تصریح کرد: کودکان کار از جمله معضلات اجتماعی استان هستند که علاوه بر ایجاد مزاحمت در خیابان برای مردم، در بحث آسیب های شخصیتی وارده به آنان، احتمال ورود به مسئله اعتیاد و کسب درآمد با انگیزه های مختلف نیازمند بررسی و اقدام است.

ثمینی با بیان اینکه علت یابی پدیده کودکان کار بسیار مهم است گفت: لزوم قانون پذیری و فرهنگ سازی در جامعه از روش های تاثیرگذار برای پیشگیری از بروز معضلات اجتماعی است.

وی با اشاره به نقش نیاز اقتصادی اقشار کم درآمد جامعه در به وجود آمدن پدیده کودک کار افزود: مهارت آموزی برای کودکان کار در زمینه رفع این معضل بسیار اثرگذار خواهد بود و با اجرای آن، حرفه ای آموزش داده می شود که می توان از آن به عنوان زمینه اشتغال کودکان کار در آینده بهره برد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: معضلات اجتماعی باید به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار گیرند و با برنامه‌ریزی در رفع آنها کوشید.

انتهای پیام/