حجت الاسلام سپهوند گفت : جنگ تحمیلی به ما آموخت که بايد درمقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم

حجت الاسلام علی سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در گفتگو با خبرنگار ازناخبر ، ضمن گرامیداشت و تبریک هفته دفاع مقدس به رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهداء ، بیان کرد: جانفشانی ملت ایران در جنگ تحمیلی با تاسی از قیام امام حسین(ع) و حماسه عاشورا بود؛ حماسه دفاع مقدس افتخار ملی است و بازگو کردن مقاومت و جانفشانی جوانان کشور در جبهه حق علیه باطل، به نسل امروز سبب تداوم امنیت و استقلال میهن اسلامی خواهد شد.

ایشان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن بعثی به انقلاب نوپای اسلامی حمله کرد و سعی در شکست آن داشت ولی جوانان ما جوانمردانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و پیروز میدان شدند.

امام جمعه ازنا تصریح کرد: جنگ تحمیلی به ما آموخت که در مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم و از خاک و انقلاب خود با قدرت تمام دفاع کنیم و اینکه امروز دشمنان از ما حساب می برند و می ترسند نشانه درسهایی است که ما از جنگ تحمیلی یاد گرفته ایم.

وی بیان کرد: اکنون دشمنان ایران اسلامی با جنگ اقتصادی و فرهنگی به مقابله با ملت ایران برخواسته و این جنگ هنوز با شدت در حال انجام است.

حجت الاسلام سپهوند در پایان با بیان اینکه راه حل مشکلات امروز کشور اعتماد به جوانان است، خاطرنشان کرد: همانگونه که در جنگ تحمیلی با اتکا به جوانان و توان داخلی پیروز شدیم؛ امروز نیز باید در مواجهه با مشکلات مختلف کشور همچون‌ مشکلات اقتصادی، به ظرفیت داخلی به خصوص جوانان و نیروی جوانی اعتماد کنیم که این امر باید در همه عرصه ها مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد.