حجت‌الاسلام سپهوند، امام‌جمعه ازنا با اشاره به اینکه ۱۳ آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران است، گفت: هم‌زمانی هفته وحدت با این روز فرصتی برای نشان دادن وحدت شیعه و سنی در مبارزه با استکبار جهانی است.

حجت‌الاسلام علی سپهوند در گفت‌وگو با ازنا خبر، اظهار داشت: ۱۳ آبان ماه یوم‌الله و از روزهای تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، چراکه در این روز مقدمات لازم برای پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شد.

وی افزود: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، شهادت دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ مقابل دانشگاه تهران که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ مناسبت‌های مهم این روز در تاریخ معاصر ایران است که هر سه روز در استکبارستیزی مشترک هستند.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به اینکه ۱۳ آبان فرصت خوبی برای اعلام وحدت ملت بیدار ایران اسلامی در مبارزه با استکبار است، عنوان کرد: ۱۳ آبان ماه امسال رنگ و بوی خاص دارد چون این روز تاریخی با مبعث پیامبر رحمت مقارن است و استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی نیز از اندیشه‌های ناب پیامبر گرامی اسلام می‌باشد.

وی تصریح کرد: تداوم مبارزه با استکبار تا نابودی آن و برچیده شدن نظام سلطه و استکبار، باید به‌عنوان یک اصل مورد توجه و سرلوحه ملت ایران قرار داشته باشد.

سپهوند با اشاره به تقارن یوم‌الله ۱۳ آبان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اینکه در آمریکا چه کسی رأی بیاورد اهمیتی ندارد زیرا خط و مشی ملت ایران مبارزه با استکبار است.

امام‌جمعه ازنا خاطرنشان کرد: هم‌زمانی هفته وحدت با یوم‌الله ۱۳ آبان فرصتی برای نشان دادن وحدت شیعه و سنی در مبارزه با استکبار جهانی است.

انتهای پیام/