یگانه حاجیوند نوجوان ۱۶ ساله ازنایی حافظ کل قرآن می باشد ودر این مسیر مقام هایی را کسب کرده است.

به گزارش ازناخبر، یگانه حاجیوند نوجوان نخبه بسیجی و ۱۶ ساله و نخبه قرانی و علمی و اولین لیسانسه قرانی در سطح استان گفتگویی با خبر نگار ما انجام داده است.

خودتان را معرفی کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
یگانه حاجیوند هستم ۱۶ساله کلاس دهم رشته تجربی درحال حاظر در مدرسه نمونه خدیجه کبری (س) تحصیل میکنم و دارای مدرک کارشناسی در رشته حفظ کل قرآن کریم می باشم

 چه چیز باعث علاقه شما به قرآن شد و به آن روی آوردید؟

مادرم از بچگی من را با قرآن آشنا کرد یعنی درواقع ایشان باعث شد که من در این مسیر قرار بگیرم و وقتی بزرگتر شدم روز به روز بیشتر علاقه مند شدم. خواندن آیات قرآن آرامش خاصی دارد و حفظ کردنش که قابل توصیف نیست.

مشوق اصلی شما در زمینه فعالیت های قرانی چه کسانی بودند؟
از ابتدا پدر و مادرم که همیشه حامی من بودند و هستند و بعداز انها دبیران عزیزم که خیلی در این مسیر برای من و بقیه دوستانم زحمت کشیدندو هیچ وقت زحماتشان را فراموش نمیکنم.

حافظ چند جزء از قرآن هستید؟ حافظ کل قرآن هستم که امسال توانستم موفق به کسب مدرک کارشناسی در این زمینه شوم

اساتید ی که در یادگیری قرآن شما را یاری کردند نام ببرید؟ خانم خلفی،خانم اکبری و خانم عباسی عزیز که از همین جا از همه انها تشکر میکنم وامیدوارم هرجا که هستند سلامت باشند. من هیچوقت این عزیزان را فراموش نخواهم کرد
همچنین از خانم توکلی و آقای جدیدی مسئول جامعه القرآن نیز تشکر می کنم که خالصانه در راه یادگیری وخدمت به همه بچه های ازنا قدم برمی دارند

آیا تابحال مقام هایی کسب کردید؟ بله از زمان کودکی در مسابقات زیادی شرکت کردم
در مسابقات مدارس همیشه مقام اول را در سطح شهرستان و استان داشتم در حفظ کل قران مقام اول را کسب کردم و به مسابقات کشوری راه یافتم

در مسابقات بسیج حفظ ده جزء وبیست جزء حفظ کل مقام اول شهرستانی و استانی دارم و در مسابقات اوقاف هم موفق به کسب رتبه برتر شدم


تاُثیر قرآن در زندگی شما چطور بوده است؟ به هیچ عنوان قابل توصیف نیست ، من واقعا از اعماق وجودم همیشه شاکر خدا هستم که این نعمت بزرگ را به من عطا کرد .
همیشه موفقیت های زندگیم چه درسی چه اخلاقی را از برکات قرآن دارم خوشحالم و آرامش دارم

 برنامه شما برای آینده چیست؟ انشاالله به یاری خداوند امیدوارم که در اولین فرصت اقدام به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد کنم و همچنین در آینده در رشته پزشکی که مورد علاقه ام می باشد،قبول بشوم.

برنامه مشخصی برای تلاوت روزانه قرآن داشتید و دارید؟
بله در گذشته هرروز سه یا چهار جزء را مرور می کردم و هنگام گرفتن مدرک یا مسابقات مختلف بیشتر هم مرور داشتم ولی متاسفانه امسال با توجه به مجازی شدن کلاس های درسی وقت کافی برای خواندن ندارم و امیدوارم این اوضاع هرچه سریعتر به پایان برسد.

شهید فهمیده در نگاه شما ؟

شهید فهمیده الگویی شایسته و تصویر برجسته ای از ایثار ، جهاد و شهادت برای همه ما دانش آموزان و یکی از ثمرات جان بخش انقلاب هستند، همه ما باید به وجود چنین شخصیت ارزشمندی در تاریخ کشورمان افتخار کنیم.

روزی چند ساعت درس می‌خواندید؟
ساعات درس خواندنم متغیر هست حدودا بین ٧تا٨ساعت و ممکن است در آینده با توجه به رشته تحصیلی ام بیشتر هم بشود.

وضعیت تحصیلی شما چگونه است؟ این سوال را باید از دبیرانم بپرسیدولی از نظر خودم و خانواده ام شاگرد ممتاز هستم چرا که معدلم در این چند سال ٢٠بوده و در مسابقات علمی مانند زبان انگلیسی و فرهنگی هنری رتبه اول را داشته ام

خوشبختی در چیست ؟ خوشبختی در هر لحظه متفاوت است و ان را خودمان باید ایجاد کنیم نه بقیه به نظرم خوشبختی یعنی طوری زندگی کنی که در هر لحظه از زندگیت احساس کنی هم خداوند از تو راضی است و خودت ،این یعنی نهایت خوشبختی.

کدام آیه از آیات قرآن را بیشتر دوست دارید؟
من با تک تک آیات قرآن خاطره داشتم انتخاب یک ایه بین این همه ایات واقعا کار سختی است و من عاشق تمام آنها هستم و از قرائت تک تکشان لذت میبرم، همه آنها برای من آرامش بخش هستند.

آیا به جزء شما در بین اعضای خانواده تان حافظ قرآن هست ؟
بله خواهرم نیز حافظ کل قرآن هستند ایشان یک سال از من کوچکتر هستند و ما در طول این چند سال با قرآن رشد کردیم و بزرگ شدیم و خاطره های زیادی داریم.

استکبار ستیزی را در کلام وحی می شود بیان کنید ؟
آیات زیادی دراین باره وجود دارد که می توانم به ایه ۲۹ سوره مبارکه فتح یا آیه ۷۳سوره مبارکه توبه اشاره کنم

که خداوند میفرمایند« یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ جَاهِدِ الْکُفَّارَ وَالْمُنَافِقِینَ وَاغْلُظْ عَلَیْهِمْ: اى پیامبر با کافران و منافقان جهاد کن و بر آنان سخت بگیر»
البته من معتقدم علاوه بر مواردی که قران کریم بیان نموده است در دنیای امروز باید استکبار ستیزی را در لابه لای فعالیت های فرهنگی جستجو کنیم

در پایان چه توصیه ای برای هم سن و سالان خود دارید؟
به دنبال آرزو هایشان بروند و استعدادهایشان را کشف کنند و نگذارند انها در وجودشان پنهان بماند که بعدا افسوس این فرصت ها را بخورند . همیشه این کتاب آسمانی را سرلوحه زندگیشان قرار دهند و در روز حتی یک ایه از ان را بخوانند بعد متوجه می شوند که چقدر آرامش پیدا می کنند

همیشه بابت هرچیزی که دارند و ندارند خدا را شاکر باشند و احترام به پدر و مادرشان را هیچ وقت فراموش نکنند. انها بعد از خدای مهربان بهترین های زندگی شان هستند، امیدوارم هرجا که هستند سربلند ، پیروز و باعث افتخار خانواده باشند .

مادر یگانه خانم نیز درباره فرزندش می‌گوید :یگانه خانم از سن پنج سالگی به یادگیری قرآن مشغول شد وقبل ازاینکه به مدرسه برود حافظ سه جز بود وبه راحتی می توانست خواندن ونوشتن انجام دهد من و پدرش وقتی علاقه و استعداد یگانه و خواهرش را دیدیم که حفظ می کردند خیلی خوشحال بودیم واقعا هر دوتادخترانم تلاش کردند وبه یاری خدا توانستند هر دو حافظ بشوند ،واز خدای بزرگ سپاسگزارم که این دو نعمت بزرگ را به ما هدیه داد و تأثیر قرآن را هم در زندگی ورفتار ودرس بچه هایم دیدم وهمیشه شاکر خدا هستم،امیدوارم همیشه موفق و مؤید باشند و قران راهمیشه سرلوحه زندگیشان قرار دهند.

انتهای پیام /