اساسا آمریکا چه با ترامپ ،چه بی ترامپ تغییری نخواهد کرد ، چون سیاست آنها توسط لابی صهیونسیم تدوین وبه دنبال چپاول ،غارت ،استثمار وزورگویی هستند.

به گزارش ازناخبر ؛ مرتضی شیخی در تحلیگر و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت: سوالی که امروز ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده این است که ، آیا با روی کار آمدن جو بایدن و پیروزی احتمالی اش در انتخابات آمریکا، طبق تحلیل بعضی افراد منافعی برای دولت ایران دارد؟؟

در صورتی که در بیانات امام خامنه ای ( مدظله العالی) اشاره شده است که از رابطه با تمام کشورها استقبال می‌کنند به جز آمریکا و رژیم صهیونسیتی با توجه به خیانت ها خباثت هایی که درطول تاریخ انقلاب داشته اند و هم اکنون نیز ادامه دارد.

آیا این نگرش باعث ایجاد دو دستگی در ساز و کار نظام نمیشود ؟

پاسخ این است که اساسا آمریکا چه با ترامپ ،چه بی ترامپ تغییری نخواهد کرد ، چون سیاست آنها توسط لابی صهیونسیم تدوین وبه دنبال چپاول ،غارت ،استثمار وزورگویی هستند.

به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ترامپ فقط دستکش مخملی را از دست چدنی آمریکا بیرون آورد و آن را برهنه نمایش داد.

و به فرموده :”ایشان آمریکا، آمریکاست و برای ما هیچ حزبی ، فرقی ندارد، و هردو آنهاشر می رسانند.

لذا نباید امیدوار بود که با آمدن جو بایدن تغییر محسوسی رخ خواهد داد.

هرچند احتمال می رود برخی پیشنهادات و قول ها ، نظیر دولت اوباما داده شود، ولی در اصل ماجرا تفاوتی نمیکند.

همچنین حتی اگر گمان برود با آمدن بایدن برخی قیمت ها تنزل می یابند، ولی این به معنای ثبات بازار نخواهد بود و موقتی خواهد بودو دوباره دشمنی ها آشکار می شود.

البته از نقش رسانه هاغرب گرا وجریان غرب اندیش که به دنبال اهداف خود هستند نباید غافل بود

به دنبال مطالبی که عرض شد، برخی افراد خوش خیال که تا کنون از عملکرد آمریکا درس عبرت نگرفته اند و همیشه مردم بوده اند که چوب اشتباهات آنان را خورده اند، احتمالا سعی می کنند از فضای بوجود آمده به عنوان یک فرصت و یا حتی یک فرصت بی نظیر یاد کنند.

و از آن به عنوان دستاویزی در موقعیت های متفاوت و شاید انتخابات سوء استفاده نمایند.

چنانکه پیش از این نیز در تحلیل ها وروز نامه انتظار می رفت برخی جناح ها با روی کارآمدن بایدن سعی کنند که دو قطبی در کشور ایجاد کنند و خود را حامی وضع بهتر یا ثبات معرفی کنند و از آن برای اقناع افکار عمومی بهره ببرند.

حال آنکه بایدن آن چهره غیر عریان آمریکا چه بسا که میتواند خطرناک تر از ترامپ باشد.

چنانکه همین دموکرات ها در مناظرات به خاطر بی پاسخ گذاشتن حمله عین الاسد حزب جمهوری خواه را مورد شماتت قرار میدهد.

لذا نمی توان از اینها انتظار چندانی داشت.
همچنین بایدن نیز در هنگام شهادت سردار عزیزما شهید سلیمانی(ره) این کار دولت آمریکا را بسیار تحسین کرد.

حالا، اگرچه این نگاه های احزاب سیاسی میتواند موجب شکل گیری گفتمان های مقطعی باشد، چراکه بخشی از نظام دریافت های عمومی متاثر از اظهارات رفت و برگشتی احزاب و رجال سیاسی است، ولی در کل مردم با خاطرات بدشان از ترور ناجوانمردانه سردار شهیدسلیمانی و برجام انتظار چندانی ندارد.

البته نباید از برخی گمانه زنی هایی که ترغیب مردم به غرب گرایان را محتمل می دانند هم غافل شد چرا که مشکلات اقتصادی و پالس های مثبت جعلی ودروغین میتواند همه چیز را تغییر دهد، جالب است که متاسفانه در نظر خودشان هم بیش از ۵۰ درصد مردم معتقد بودند که انتخابات آمریکا میتواند در شرایط سیاسی ایران تاثیر بگذارد، لذا همین می تواند نکته ای قابل توجه باشد که نبایستی از آن غافل بود.

به هر جهت این چنین موضع هایی همانطور که در سوال نیز مطرح شد ، می تواند باعث ایجاد دو قطبی در کشور شود.
دو قطبی که اتحاد ملی را نشانه میگیرد و در بلند مدت آسیب زاست.

واین را نیز بدانیم که سگ زرد برادر شغال است.

انتهای پیام/