علی فرهادی گفت :فوت ۹۶۹ لرستانی بر اثر کرونا

به گزارش ازناخبر، علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: استان لرستان یکی از استان های قرمز در ابتلا به کرونا است که تاکنون بیش از ۴۸ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و متاسفانه ۹۶۹ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر ۹۷۱ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که ۵۰ درصد این بیماران مبتلای قطعی بیماری می باشند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: ظرفیت بیمارستان ها در استان تکمیل است و با توجه به افزایش تعداد بیماران، بیمارستان قدیم اعصاب و روان در حال تجهیز است تا بتوان از ظرفیت این بیمارستان ۵۰ تختی برای بستری بیماران نیز استفاده کرد.

فرهادی عنوان کرد: روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر در استان به کرونا مبتلا می شوند به طور متوسط هر ساعت ۲۰ نفر به کرونا مبتلا می شوند و هر دو ساعت یک نفر در استان بر اثر کرونا فوت می کند.

وی با اشاره به دورهمی های خانوادگی و شیوع کرونا بیان کرد: یکی از مشکلات و عوامل انتقال این ویروس، دورهمی های خانوادگی و مراسم هایی است که برگزار می شود و ممکن است فردی ناقل باشد اما علائمی از بیماری را نداشته باشد و در همین دور همی ها این بیماری را منتقل کند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در حال حاضر ابتلای خانوادگی به کرونا بسیار افزایش یافته و ضروری است تا خانواده ها با این شرایط کرونا، دورهمی و مراسم ها را به زمان دیگری موکول نمایند.

فرهادی خاطر نشان کرد: همه مردم رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله و عدم حضور در مراکز شلوغ را مد نظر داشته باشند تا جان خود و دیگران را حفظ کنند و از این بیماری در امان بمانند.

انتهای پیام/