اکبری، معاون هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی از فردا در منطقه فعال می شود اما وقوع بارش های بسیار شدید قرن کذب است.

به گزارش ازناخبر زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: طی چند روز گذشته در فضای مجازی خبری مبنی بر شدیدترین بارش قرن دست به دست می چرخد که این خبر کذب بوده و شایعه است.

وی افزود: طبق الگوهای هواشناسی برای روزهای دوشنبه و سه شنبه امواجی بارشی به سمت غرب کشور حرکت می کنند که ابرناکی، وزش باد و بارش های پراکنده را به دنبال دارد.

معاون هواشناسی لرستان تصریح کرد: در برخی از نقاط احتمال ایجاد روان آب ها و آبگرفتگی وجود دارد که سه شنبه شب این سامانه از منطقه خارج می شود.

اکبری عنوان کرد: طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه جوی آرام در منطقه حاکم است اما برای پنج شنبه شب سامانه بارشی فعال می شود و در صورتی که تغییری در الگوهای هواشناسی رخ ندهد این سامانه بارشی پیش بینی می شود.

وی از کاهش ۴ درجه ای دمای هوا خبر داد و گفت: دمای هوا در استان هم اکنون ۳ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته ۴ درجه سردتر شده که سردترین نقاط استان الشتر و نورآباد با ۲ درجه زیر صفر می باشند.

معاون هواشناسی لرستان خاطر نشان کرد: میزان بارندگی های سال زراعی در استان نسبت به سال زراعی گذشته و بلند مدت کمتر است که انتظار می رود با بارش های اخیر این کاهش جبران شود.

انتهای پیام/