سید موسی خادمی استاندار لرستان گفت :مردم از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند/احتمال وقوع سیلاب

به گزارش ازناخبر ، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی از عصر جمعه تا روز دوشنبه شاهد بارندگی های خیلی شدیدی در استان خواهیم بود و پیش بینی شده در برخی از مناطق میزان بارش به حدود ۷۰ میلیمتر برسد.

وی افزود: با توجه به تجاربی که در این زمینه وجود دارد، احتمال سیلابی شدن این بارندگی فراوان است و ممکن است خساراتی هم داشته باشد.

استاندار لرستان تصریح کرد: به مردم استان توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد از حاشیه رودخانه ها دور شده و اگر امکانات، تجهیزات و وسایلی در اطراف رودخانه ها دارند آنها را جمع آوری نموده و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

خادمی خطاب به دستگاه‌های اجرایی که پروژه‌های عمرانی در کف رودخانه ها دارند گفت: مراقبت های لازم در این راستا ضروری است و روستاییانی که در کنار رودخانه سکونت دارند سعی کنند  خانه خود را ترک کنند که چنانچه این نعمت و بارش باران از حد گذشت و به سیل تبدیل شد مشکل زیادی در این شرایط سخت برای مردم به وجود نیاید.

وی بیان کرد: اقدامات لازم در خصوص لایروبی رودخانه ها، آزاد کردن کانال ها و آبروهای شهری توسط شهرداری ها و دستگاه های مربوطه صورت گیرد تا مردم در معرض خطر جدی قرار نگیرند.

انتهای پیام/