هنوز گل و لای سیل آق قلا از لباس هایشان پاک نشده و خستگی های شبانه زلزله کرمانشاه را از یاد نبره اند ولی برای شکست ویروس کرونا که در کشور شبیخون زده تا پای جان در میدان اند و هر کدام گوشه ای از کار گرفته اند این میدان پیر و جوان نمی شناسد و از رزمنده ای که هنوز ترکش و جراحت های جنگ درد طاقت فرسا را مهمانش می کند تا جوانی هایی که سن شان قد نمی داد پشت خاکریزها بجنگند اما حالا در میدان جنگ کرونا روزهای نبوده را جبران می کنند.

به گزارش ازناخبر ، ویروس مرگبار کرونا که سراسر جهان را گرفته و موج سوم خود را طی می کند هر روز قربانیان زیادی را راهی اخرت می کند و در این میان ایرانیان که جهاد و فداکاری را از دوران ۸ سال دفاع مقدس به ارث برده اند چون شیران بیشه جنگ در میدان جهاد شبانه روز تلاش می کنند تا این مهمان ناخوانده را از پای در آورند.

غسل متوفی های کرونایی یکی از مسایلی بود که از روزهای اول دشمن های بیگانه هم با رسانه های خود به موج سواری آن پرداختند چرا که با متوفی هایی روبرو بودیم که حتی نزدیکترین افراد خانواده جرات نزدیک شدن به آنها را نداشتند و این غسال ها بودند که آنها را راهی خانه های آخرت می کردند.

غسالی را می توان یکی از سخت ترین شغل ها دانست چرا که روحیه و انگیزه قوی را می طلبد و هر کسی از عهده آن بر نمی آید.

تابه‌حال هر چه از غسالی شنیدیم سختی و تلخی بوده، چهره‌هایی رنج‌کشیده و آدم‌هایی که از سر اجبار و برای لقمه نانی به این شغل روی آورده اند اما همه ماجرا این نیست و آن روی سکه شغل غسالی عشق است.

همیشه تصور می‌کردم همه غسال‌ها افراد میانسال و سالخورده‌ای هستند که هر روز از روستاهای اطراف یا حاشیه شهر به باغ بهشت می آیند و نمی‌توانستم باور کنم که با جوان تحصیلکرده دهه ۶۰ مواجه خواهم شد که زندگی لاکچری دارد و حالا در روزگار سخت کرونایی از روز اول شیوع این بیماری منحوس هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۴ مشغول شستن متوفی های کرونایی در غسال خانه باغ بهشت همدان است.

در محل کار او حضور یافتیم و با سختی فراوان با رعایت پروتکل های بهداشتی به گفت و گو پرداختیم.

رحمن طاهری جوان ۳۵ ساله همدانی که شغل اش آزاد است و تمکن مالی بالایی دارد او جوانی از دهه شصت است که با روحیه جهادی از روزهای اول کرونا در غسالخانه باغ بهشت همدان مستقر شده و بدون هیچ چشم داشتی بیماران کرونایی را غسل می دهد.

او انگیزه اش از این کار را چنین بیان می کند که در اوایل شیوع بیماری کرونا شنیدم که متوفی ها را قرار است غسل ندهند و بسیار ناراحت شدم چرا که آنها نیز مثل همه ما مسلمان هستند و نیاز به کفن و غسل و نماز میت دارند.

طاهری با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر غسل و کفن بیماران کرونایی گفت: بعد از فرمایشات رهبری تصمیم راسخ خود را گرفتم که حتما در این کار سهمی داشته باشم.

وی افزود: بنابراین تصمیم گرفتم هر روز مقداری از وقتم را به این کار اختصاص دهم و حالا تقریبا به مدت ۹ ماه است که هر روز از ساعت ۷ تا ۱۴ مشغول شستن متوفی ها هستم.

طاهری ادامه داد: خوشحالم که در این جنگ کرونایی توانستم گوشه ای از کار را بگیرم و کنار هموطنانم باشم.

این جوان همدانی گفت: خوشبختانه تمکن مالی بالایی دارم و ماشین میلیاردی و چندین باب مغازه و غیره دارم و به هیچ وجه احتیاج به کمک مالی ندارم و قصدم فقط کار خیر و عشق به هموطنانم است.

جوان بسیجی همدانی گفت: قبل از کرونا به صورت افتخاری به روستاهایی که غسال نداشتن می رفتم و میت ها را شست و شو می دادم چرا که این کار به من آرامش می داد و حالا هم همینطور است علیرغم اینکه خیلی ها از این کار ترس دارند ولی به من آرامش خاصی می دهد.

وی تاکید کرد: اولین بار در سن ۲۸ سالگی کار غسال را انجام دادم و غمگین ترین لحظات این کار میت های بچه هستند که واقعا ناراحت کننده هستند و برای چند روز روحیه را خراب می کنند.

جوان توانمند همدانی با بیان اینکه شاهد افرادی هستیم که حتی نزدیک ترین افراد خانواده آنها را رها می کنند و می روند گفت: گویا آخرالزمان است که حتی فرزند از پدر و مادر فراری هستند و همه اینها بدون شک امتحان خداوند است.

وی گفت: از بچه دو ساله تا پیرمرد ۹۰ ساله در بین فوتی های کرونایی دیده می شود و این بیماری پیر و جوان نمی شناسد و همه مستلزم به رعایت هستیم.

خیر همدانی افزود: ریختن آهک روی فوتی های کرونا برای خانواده های آنها بسیار دردناک است که باید سعی کنیم اصلا خانواده ای زیاد به فوتی نزدیک نشود که دیدن این منظره ناراحتش کند چرا که نریختن آهک کافی خطرناک است و جان بقیه را به خطر می اندازد.

وی گفت: شست و شوی مدام دستها و لباس ها هر چند ساعت یکبار می تواند در عدم ابتلا به بیماری مفید باشد و زدن ماسک باید استاندارد رعایت شود.

طاهری استفاده از الکل را برای سطح مناسب دانست و افزود: زدن الکل به بافت بدن زیاد مناسب نیست و باید سعی کنیم مدام دستها را بشوریم و کمتر از الکل بر روی سطح بدن استفاده کنیم.

به گزارش عصر همدان، هر که باشی و به هر جا برسی آخرین منزل هستی این است.

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای جوانان جهادگری که در این بلبشویی که کرونا به پا کرده سینه به سینه او ایستاده اند جوانانی چون رحمان طاهری که شاید سن و سالشان اجازه نداد در خاکریزها باشند اما امروز به جبران روزهای نبوده می جنگند.

  • منبع خبر : عصر همدان