بسیج سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان تیم های حمایتی در سطح پایگاه های مقاومت محلات را برای اجرای طرح شهید سلیمانی تامین می کند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک در راستای اجرای برنامه مدیریت کرونا به شیوه محله و خانواده محور، جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

در این جلسه بر تعامل و همکاری دستگاه های مختلف در خصوص وظایف تعیین شده هر دستگاه در برنامه  عملیاتی تدوین شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید شد.

در این نشست همچنین تعداد تیم های مراقبتی، حمایتی و نظارتی مشخص و کمیت و کیفیت پشتیبانی هر دستگاه اجرایی برای پیشرفت برنامه مشخص شد.

تأمین نیروی انسانی تیم های مراقبتی و نظارتی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بسیج سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان نیز به عنوان تأمین کننده اصلی تیم های حمایتی در سطح پایگاه های مقاومت محلات خواهد بود.

همچنین سایر دستگاه های اجرایی نیز به فراخور امکانات و تجهیزات انسانی و سخت افزاری در این برنامه مشارکت خواهند کرد که بیماریابی وسیع در محلات و منازل شهروندان، شناسایی موارد حاد و نیازمند مراقبت در منزل و انجام مراقبت های پزشکی و بهداشتی در منزل برای موارد نیازمند و آموزش عمومی پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری از مهم ترین اهداف این برنامه است.

با اجرای منظم این طرح، کاهش آمار موارد ابتلا بستری و به ویژه مرگ ناشی از کرونا رخ می دهد.

لازم به ذکر است که طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از اول آذرماه جاری به صورت همزمان در تمامی شهرهای کشور آغاز شده است.

انتهای پیام/