قاسمی، دبير نهضت سواد رسانه اي انقلاب اسلامي در لرستان گفت: طي 2 سال اخير ۷۶۵ کلاس حضوری و مجازی براي عموم مردم و بسيجيان لرستان برگزار شده است.

به گزارش ازناخبر،حدیث قاسمی در گفت وگو با خبرنگار سفیرافلاک ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به فعالیت های نهضت سواد رسانه ای در استان لرستان، اظهار داشت: طی دوسال اخیر ۷۶۵ کلاس حضوری و مجازی برای عموم مردم و بسیجیان برگزار شده است که در مجموع بیش از ۲۳ هزار نفر آموزش دیده اند. وی با بیان اینکه کلاس های حضوری در دو بخش سواد رسانه ای و مهارتی بوده است، افزود: سواد رسانه ای، شبکه های اجتماعی، فرصت ها و آسیب های فضای مجازی، حضور هوشمندانه و موثر در فضای مجازی، جنگ نرم و… از جمله مباحث مطرح در آموزش های سوادرسانه ای است.

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در لرستان با اشاره به آموزش بیش از ۱۰هزار نفر از عموم مردم و بسیجیان در کلاس های حضوری، گفت: کلاس های مهارتی با موضوع عکاسی، خبرنگاری، کلیپ سازی با موبایل، تولید عکس نوشته،نرم افزارهای اداری، فتوشاپ، برنامه نویسی اندروید، برنامه نویسی وب و انیمیشن برگزار شده است.

قاسمی با ذکر اینکه در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا آموزش های نسرا بصورت غیرحضوری برگزار می شود، گفت: علاقه مندان به شرکت در آموزش های سوادرسانه ای می توانند از طریق ثبت نام در سامانه آموزش مجازی نسرا به آدرس Lms.nasraa.ir به صورت رایگان از کلاس های برگزار شده بهره مند شوند.

وی عنوان کرد: از ابتدای تشکیل نهضت سواد رسانه ای در استان تا کنون بیش از ۱۳هزارنفر در ۱۲۵ کلاس مجازی (آفلاین و آنلاین) با موضوع فتوشاپ، خبرنگاری، جریان سازی در شبکه های اجتماعی، مشاوره تحصیلی، سوادرسانه ای،تولیدمحتوا، جنگ رسانه ای دشمن در وضعیت کرونا، راهکارهای مقابله با شایعات کرونایی، خانواده و فضای مجازی، کودکان و چالش مومو شرکت کرده اند.

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در لرستان بیان کرد: قریب ۶۰۰ محتوای سوادرسانه ای در قالب های مختلف جزوه، پرده نگار، یادداشت، پادکست، فیلم، اپلیکیشن، اینفوگرافیک، پوستر وعکس نوشت تولید و منتشر شده است.

قاسمی با اشاره به تشکیل شبکه مدرسان سواد رسانه ای و فضای مجازی در استان اظهار داشت: از طریق برگزاری دوره های آموزشی تا کنون ۱۴۸ مدرس مدرس سوادرسانه ای و فضای مجازی شناسایی و تربیت شده اند.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۰۰ پست سواد رسانه ای در کانال ها و پیج های نسرا منتشر می شود، گفت: نسرا در همه شهرستان های استان فعالیت دارد و به مناسبت های مختلف به اجرای برنامه ها، مسابقه ها، جشنواره ها و پویش های متنوع می پردازد.

به گفته قاسمی جشنواره تولیدمحتوای دیجیتال با موضوع سواد رسانه ای، ایستگاه های سواد رسانه ای، مسابقات کتابخوانی، پویش هرخانه یک هیات به مناسبت نیمه شعبان، غدیر و عاشورا، هیئت آنلاین به مناسبت ایام محرم، پویش های در خانه بمانیم و کتاب خوانیم از جمله این فعالیت ها بوده است.

انتهای پیام/