خادمی، استاندار لرستان گفت: دریافت خدمات توسط ارباب رجوع در ادارات دولتی و قوه قضاییه مستلزم ارائه کارت ملی است.

به گزارش ازناخبر به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی اظهار داشت: بر اساس بند یک مصوبات جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از این پس همراه داشتن کارت ملی برای پیگیری امورات در ادارات الزامی است.

وی افزود: این اقدام در راستای مهار شیوع کرونا و جلوگیری از تردد افرادی که تست آنها مثبت شده، در ادارات سطح استان اجرایی می شود که دستگاه های اجرایی مکلف هستند به افرادی که کارت ملی خود را ارائه نمی دهند و از ماسک استفاده نمی کنند، خدمات ارائه نداده و از ورود آنها به داخل مجموعه جلوگیری نمایند.

استاندار لرستان تصریح کرد: ضروری است تا مردم هنگام مراجعه به دستگاه های اجرایی ضمن همراه داشتن کارت ملی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و با ادارات در این رابطه همکاری کنند.

محمود ثمینی معاون استاندار لرستان نیز گفت: به واسطه اعمال محدودیت ها و رعایت مردم، وضعیت در بیشتر مناطق استان به سمت نارنجی شدن تغییر یافته و همچنان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، محدودیت تردد وجود خواهد داشت به این معنا که تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح روز بعد ممنوع خواهد بود.

وی بیان کرد: با اعمال محدودیت های ترافیکی، مردم از خسارات مالی و جانی در امان خواهند بود و خوشبختانه سطح تصادفات و خسارات مالی ۵۰ درصد کاهش یافته است، تصادفات منجر به جرح ۴۳ درصد و تصادفات منجر به فوت ۴۵ درصد در سطح ملی کاهش داشته است.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: شرکت های خصوصی نیز در بخش های ستادی و اداری موظفند در وضعیت قرمز با یک دوم پرسنل فعالیت داشته باشند.

ثمینی عنوان کرد: کارفرمایان و اصنافی که در اثر کرونا تعطیل شده و دچار خسارت شده اند برای پرداخت حق بیمه  در ماه های آذر و دی به آنها مهلت داده می شود و تامین اجتماعی هم با کمک دولت و وامی که به آنها تخصیص داده شده این قضیه را جبران می کنند.

وی بیان کرد: مبالغی که بابت کمک های بلاعوض به خسارت دیدگان کرونا از طرف دولت پرداخت می شود، طلبکاران حق ندارند از این کمک ها بابت مطالبات خود از طریق  چک و روش های دیگر برداشت کنند.

انتهای پیام/