عبدالهی، مشاور وزیر بهداشت و درمان با اشاره به استخدام 30 هزار نفر در شبکه بهداشت و درمان گفت: طرح شهید سلیمانی موجب کنترل بیماری کرونا شده است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، محمد عبدالهی در جلسه قرارگاه «شهید حاج قاسم سلیمانی» در شهرستان پلدختر اظهار داشت: در زمینه موج اول ویروس کرونا میزان درگیری و مرگ میر اصلی این اپیدمی، بیشتر در قم و شهر الشتر لرستان بوده که با تلاش‌های سپاه و کادر درمان کنترل شد و در مطالعات اپیدمی موج اخیر یک فاجعه بود که با برنامه‌ریزی و اعمال محدودیت‌ها و تشکیل قرارگاه شهید سلیمانی شاهد کنترل بیماری هستیم.

وی افزود: قطع زنجیره هدف اصلی ما است و مقابله با کرونا بایستی خارج از مراکز درمانی و بیمارستان باشد تا با اجرای این طرح،۱۰ درصد بستری و ۳۰ درصد مرگ‌ومیر را به‌شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش دهیم.

مشاور وزیر بهداشت و درمان عنوان کرد: روند همکاری در لرستان بی‌نظیر است که این ناشی از فرهنگ و توجه به آموزه‌های دینی می‌باشد، تشکیل تیم‌های حمایتی و اعتباراتی برای کمک به بیماران مدنظر داریم.

وی تصریح کرد: استراتژی ما زندگی با کرونا است تا زمانی که واکسن آن ساخته شود، امیدواریم به همت دانشمندان کشور تا خردادماه واکسن وارد چرخه درمان شود.

عبدالهی گفت: از ماه آینده ۵۰ درصد حقوق نیروهای شبکه بهداشت و درمان از جمله نیروهای قراردادی، شرکتی، رسمی، پیمانی و ساعتی‌ها افزایش پیدا می‌کند، ۳۰ هزار نفر را در دست استخدام داریم که شاهد اتفاقات خوبی در حوزه تقویت نیروی انسانی خواهیم بود.

مشاور وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه احتمالاً در ادامه شاهد شیوع پیک جدید بیماری باشیم، تصریح کرد: بایستی نقاهتگاه‌هایی در حال آماده‌سازی داشته باشیم تا در صورت نیاز از این ظرفیت‌ها هم استفاده کنیم، با توجه به حجم ۱۲ هزارنفری عشایر خانه بهداشت‌های کانکسی متحرک ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/