رضایی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۴۴۰ نفر از امدادگران هلال احمر لرستان در راستای اجرای طرح زمستانه مشارکت می کنند.

به گزارش ازناخبر، صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ساله با آغاز فصل سرما طرح زمستانه هلال احمر در سراسر کشور اجرا می شود تا در صورت نیاز بتوانند خدمات مورد نیاز را ارائه دهند.

وی افزود: در همین راستا ۲۴ پایگاه امداد و نجات هلال احمر در لرستان آماده باش هستند و با اجرای طرح، فعالیت خود را آغاز می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: از این تعداد پایگاه ۱۹ پایگاه به صورت ثابت و پنج پایگاه به صورت موقت فعال می شوند و علاوه بر این پایگاه ها، تیم های عملیاتی مانند تیم آوار، سیلاب، جستجو و کوهستان نیز آماده باش هستند.

رضایی عنوان کرد: تیم های هلال احمر در فصل سرد سال در صورت نیاز خدماتی مانند امدادرسانی به افرادی که در برف گرفتار شده اند، بستن زنجیر چرخ، اسکان اضطراری و توزیع بسته غذایی را ارائه می دهند.

وی گفت: علاوه بر این در صورت بروز حوادثی مانند تصادفات و یا سایر بلایا و حوادث، تیم های هلال احمر آماده خدمت رسانی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطر نشان کرد: ضروری است تا در فصل سرد سال رانندگان قبل از راهی شدن در جاده از وضعیت آب و هوا و جاده ها مطلع باشند و تجهیزات زمستانه را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/