سرهنگ غلامرضا سالاروند گفت: مهم‌ترین راه مقابله با کرونا، قطع زنجیره انتقال است .

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، سرهنگ غلامرضا سالاروند در جلسه کمیته حمایتی و عقیدتی طرح «شهید سلیمانی» اظهار داشت: این طرح که مزین به نام «شهید حاج قاسم سلیمانی» است به‌صورت مشترک، با همکاری سازمان بسیج و وزارت بهداشت به‌صورت سراسری اجرا می‌شود، این شهید عزیز که در آستانه سالروز شهادتش هستیم، مایه خیروبرکت کشور و مستضعفین جهان بود و عمر شریفش را درراه خدمت به قشر مستضعف سپری کرد.

وی افزود: این طرح شامل کمیته‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی بوده که در سطح شهرستان‌ها دارای قرارگاه است و مسئول قرارگاه، فرماندار هر شهرستان و شبکه بهداشت نیز به‌عنوان معاونت قرارگاه و فرمانده سپاه هر شهرستان به‌عنوان مسئول عملیات و طرح حمایتی است و کمیته‌هایی نیز در این راستا همکاری دارند.

فرمانده سپاه ناحیه ازنا عنوان کرد: مهم‌ترین راه مقابله با بیماری کرونا، قطع زنجیره انتقال است که با حمایت و همراهی مردم و خیرین اقداماتی در این زمینه انجام می‌شود، هر چه در کنترل این بیماری فعال‌تر باشیم موفق‌تر خواهیم بود.

وی بیان کرد: با توجه به نظر کادر درمان، دوران قبل و بعد از ابتلا به بیماری کرونا اهمیت دارد، راه انتقال را بایستی برای مبتلایان کم کرد زیرا متأسفانه این ویروس هر چیزی را تحت تأثیر قرار داده است، پس می‌طلبد به جهت مقابله همه‌جانبه با این ویروس، پای‌کار باشیم.

سالاروند با اشاره به اینکه مسئولیت کمیته حمایتی بر عهده سپاه است، تصریح کرد: فلسفه ایجاد این کمیته به این خاطر است که اگر کسی بیمار شود و نیاز به کمک ازنظر مالی، مادی، مشاوره‌ای و… داشته باشد بایستی در اسرع وقت به جهت کمک به وی اقدام شود و در این راستا، نیازمند مساعدت و همکاری مضاعف سایر کمیته‌ها نیز هستیم.

وی گفت: سپاه وظیفه حمایت از بیماران مبتلا به کرونا وجذب کمک‌های مردمی نهادها و سازمان‌ها را نیزبرعهده دارد که با مشارکت همه ذی‌نفعان به‌ویژه سفیران سلامت خانوار، رابطین سلامت محله و با نظارت کمیته عملیات محلات نسبت به شناسایی خانواده‌های نیازمند اقدام خواهد شد.

فرمانده سپاه ازنا با اشاره به راه‌اندازی پویش هر خانه یک پایگاه سلامت، بیان کرد: تیم‌های حمایتی و مراقبتی و عوامل اجرای این کمیته با مسئولیت بسیج در محلات مختلف حضور خواهند داشت، از دستگاه‌های عضو کمیته خواستاریم که با هماهنگی هم اطلاع‌رسانی مناسبی در زمینه پای‌کار آمدن خیرین انجام شود، البته در راستای کمک‌های مومنانه خیرین ورود خوبی داشتند که جای تقدیر دارد.

وی یادآور شد: امروز سنگر، جبهه و اولویت کاری ما، مقابله با ویروس کرونا است، همه بایستی با کمک به کادر بهداشت و درمان، در این طرح سعی کنیم خدمات‌رسانی‌ها و کمک‌ها به‌صورت هدفمند ارائه شود.

سالاروند با اشاره به‌ضرورت شناسایی افرادی که بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا هستند، گفت: بایستی با برنامه‌ریزی دقیق کمک‌های مردمی خیرین و نهادها را جمع‌آوری و نیازهای مردم را مشخص کرده و هماهنگی لازم نیز به جهت راه‌اندازی محل قرنطینه در صورت نیاز، انجام شود.

فرمانده سپاه ازنا خاطرنشان کرد: بایستی توزیع بسته‌های حمایتی، معیشتی، دارویی و وسایل حفاظت فردی با هماهنگی تیم‌های مراقبتی انجام شود و آموزش عمومی جامعه را نیز از طریق برپایی گشت‌های خودرویی که با بلندگو نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی را اعلام می‌کنند، صورت پذیرد.

انتهای پیام /