مرادپور، مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی جدید بعدازظهر سه‌شنبه وارد لرستان می‌شود و موج اصلی آن روز چهارشنبه خواهد بود.

به گزارش ازناخبر بهروز مرادپور در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به لرستان اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای از بعدازظهر روز سه‌شنبه بانفوذ امواج اولیه سامانه بارشی به نیمه غربی کشور، علاوه بر ابرناکی و گاهی افزایش سرعت وزش باد، در اواخر وقت برای مناطق غربی استان، بارش پراکنده باران و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز چهارشنبه با ورود موج اصلی این سامانه بارشی در همه نقاط استان شاهد بارش باران، گاهی رعدوبرق و در مناطق سردسیر شمال و شرق، مناطق کوهستانی، ارتفاعات و گردنه‌ها، بارش برف گاهی وزش باد شدید لحظه‌ای، مه‌آلود شدن هوا و کاهش دما خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی لرستان عنوان کرد: ازنظر نوسانات دمایی طی ۲۴ ساعت آینده تغییرات محسوسی در روند دمای روزانه مشاهده نمی‌شود و سامانه بارشی جمعه از استان خارج خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه موج اصلی بارش‌ها روز چهارشنبه است، تصریح کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه به خاطر وجود رطوبت، در برخی نقاط استان بارش‌های پراکنده‌ای را خواهیم داشت.

مرادپور با اشاره به اینکه در ارتفاعات و مناطق کوهستانی  شاهد بارش برف خواهیم بود، گفت: متوسط بارش استانی این سامانه، بین ۱۵ تا ۲۵ میلی‌متر، خواهد بود  اما به‌صورت نقطه‌ای، در بعضی مناطق به بیش از ۳۰ تا ۳۵ میلی‌متر  خواهد رسید.

انتهای پیام/