رحمت ابراهیمی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ازنا گفت: از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ازنا که به بیماری کرونا مبتلا شده اند در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی حمایت می شود .

رحمت ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ازنا خبر ؛ ضمن تشکر از طراح طرح عزیز شهید سلیمانی و حامیان این طرح و مجریان عزیزی که در این طرح در سطح شهرستان زحمت می کشند اظهار داشت : کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان ازنا ۱۵ درصد از کل جمعیت شهرستان را تحت پوشش دارد که بالغ بر ۴۳۰۰ خانوار تحت پوشش و حمایت کمیته امداد می باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ازنا افزود: علیرغم اینکه ازنا در استان لرستان شهر برخورداری می باشد اما متاسفانه این رقم ، رقم بالایی است .

وی گفت : اقداماتی که در خصوص طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره ) برای قشری که در سامانه کمیته امداد ثبت نام شده اند و تحت پوشش این کمیته هستند انجام شده است اقدامات خوبی است .

ابراهیمی بیان کرد : در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هر عزیزی که تحت پوشش کمیته امداد باشد و به بیماری کرونا مبتلا شود ازسوی کمیته امداد ۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه به عنوان وام کرونایی تصویب کرده و به ایشان پرداخت می کنیم .

وی افزود: اگر از خانواده های تحت پوشش عزیزی سرپرست خانوار باشد و به علت کرونا فوت نماید اگر عائله تحت حمایت داشته باشد ۱۰ میلیون و اگر عضو خانوار باشد ۵ میلیون ، بلاعوض به آنها پرداخت می شود، ضمن اینکه کمیته امداد لیست کل فوتی هایی را که به علت کرونا از دنیا رفته اند را از شبکه بهداشت دریافت نموده و به خانواده های انها جهت دریافت تسهیلات اطلاع رسانی کرده است لذا از عموم نیز در خواست می شود اطلاع رسانی نمایند و در صورت وجود چنین افرادی با شرایطی که عنوان شد با داشتن مدارک به کمیته امداد جهت دریافت تسهیلات مراجعه کند .

رئیس کمیته امداد ازنا عنوان کرد : سبد کالا و حمایت های غذایی به۴۳۰۰خانوار تحت پوشش در شهریور ماه و مهر ماه تعلق گرفته است و می توان گفت که به کل این عزیزان سبد کالا به ارزش ۴۰۰هزارتومان پرداخت کرده ایم که کمیته امداد در این زمینه با فروشگاه رفاه قرارداد بسته و خانواده ها سبد های غذاییشان را دریافت نموده اند.

ایشان یاد آور شد: ضمن اینکه کمیته امداد به کل ایتام تحت پوشش که پرونده شناخته شده و ثبت نام شده داشتند سبد کالا مجزا علاوه بر اینکه به خانواده های انها پرداخت شده است نیز داده ایم .

ابراهیمی تصریح کرد: با مساعدت هایی که خیرین عزیزبه کمیته امداد کرده اند سبد کالایی به صورت موردی و برای خانواده هایی که نیاز شان بیشتر از بقیه بود تهیه و توزیع شد و تعداد ۵۵دستگاه بخاری و آبگرمکن نیز به قشر نیازمند داده ایم .

وی گفت : تفاهم نامه ای با شبکه بهداشت منعقد نموده ایم که مادران باردار و شیرده نیازمند و کسانی کع شرایط حادی داشتند شناسایی شدند و کارت های هدیه برای آنها صادر شد

همچنین برای کودکان دارای سوء تغذیه نیز با هماهنگی شبکه بهداشت در حال مساعدت هایی هستیم که برای انها اقدامات و کمک هایی را انجام دهیم .

انتهای پیام /