پرستاران اسوه صبر و استقامت هستند که با ایثارگری و فداکاری برای سلامت بیماران همه تلاش خود را به کار می‌گیرند.

به گزارش ازناخبر ؛ به نقل از سفیرافلاک، شغلشان سرشار از عشق است، عشقی برای بهبود حال بیماران، عشقی برای تسکین دردها، عشقی برای انتقال آرامش روحی به بیماران. فرقی ندارد در چه بخشی و در کدام بیمارستان مشغول باشند چرا که همه هدفشان یکی است، با روی گشاده و لبخندی بر لب در کنار تخت بیماران حاضر می شوند و هر آنچه در توان دارند را برای بهبود حال بیماران به کار می گیرند.

دعای بیماران بزرگترین پاداش است

مینا اکبری، کارشناس پرستاری بیمارستان امام علی(ع) شهرستان ازنا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از سال ۹۵ تاکنون در بیمارستان امام علی (ع) این شهرستان مشغول به خدمت هستم و با توجه به شرایط کار پرستاری، خوشبختانه خانواده همیشه شرایط سخت کاری من را درک کرده اند و همین سبب شده تا راحت تر و بهتر بتوانم در این عرصه خدمت کنم.

وی با اشاره به اینکه پرستاران همواره صبر و عشق را سرلوحه  کار خود قرار داده اند افزود: پرستاری علاوه بر سلامت جسمی و روحی نیازمند عشق و صبوری است تا جایی که  بدون عشق نمی توان از نفس های آرام  یک بیمار آرام شد و مانند حضرت زینب کبری(س)  که اسوه  صبر و  مقاومت  تاریخ است، پرستاران صبر را از این بانوی بزرگ الگو گرفته اند.

اکبری با اشاره به ارائه خدمات در ایام کرونا گفت: با شیوع کرونا، بیماران به بیمارستان مراجعه می کردند که دچار مشکلات تنفسی شدید بودند و نگرانی ها و استرس ها ناشی از بیماری که تاکنون درمان قطعی نداشته است در نگاه بیماران موج می زد و این لحظات برای من و همکارنم بسیار غم انگیز بود.

وی عنوان کرد: همیشه سعی می کنم تسکین آلام روحی بیماران باشم چرا که امید بخشی به آنها در روند بهبودی شان بسیار تاثیر گذاراست و داشتن روحیه خوب  در روند بهبود بیماران  کرونایی نقش بسزایی دارد.

کارشناس پرستاری نبض سلامت جامعه را ضربان قلب پرستاران برشمرد و گفت: پرستاران خادمان بی منت و فرشتگان سپید پوش جامعه هستند که همواره سعی داشته اند  وجدان کاری و مسئولیت خطیر پرستاری که با روح و جان بیماران ارتباط دارد را حفظ کنند.

وی اظهار داشت: پرستاران در حال حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند و از ابتدای بحران کرونا تاکنون متاسفانه همکاران زیادی در این راه جان خود را فدا کردند و امروز کادر درمان نیازمند حمایت بیشتر مسئولان هستند.

اکبری خاطر نشان کرد: باید مطالبات پرستاران مانند قانون  تعرفه گذاری خدمات پرستاری، قانون ارتقاء و بهره وری و همچنین قانون افزایش حقوق بازنشستگان و مشاغل سخت اجرایی شود.

وی بیان کرد:  دعای  بیماران بزرگترین پاداش است و از همه مردم خواهشمندیم که از سلامتی خود محافظت کنند تا با رعایت نکات بهداشت در امان بمانند.

پرستار بیمارستان امام علی(ع) ازنا اظهار داشت: شرایط کاری پرستاران بسیار سخت است و تنها علاقه و عشق می تواند سبب شود پرستاران این شرایط را تحمل کنند.

عظیمی با اشاره به ویژگی های پرستاران عنوان کرد: سواد تئوری و علمی، صبر و حوصله، روابط عمومی بالا، روحیه خستگی ناپذیر و مقاوم ومسئولیت پذیری از ویژگی های بارز پرستاران است.

وی با اشاره به نقش خانواده در شغل پرستاری افزود: تحمل شرایط و شیفت های شغل پرستاری و فراهم کردن شرایط برای آرامش پرستاران در منزل توسط خانواده سبب می شود تا پرستاران بهتر در این حرفه فعالیت کنند.

الگو گرفتن از حضرت زینب(س) 

لیلا بیات یکی دیگر از پرستاران بیمارستان امام علی(ع) شهرستان ازنا بیان کرد: مبنای انتخاب این رشته عشق  به پرستاری است که سالها پرستاران در شرایط سخت در این حرفه با صبر و حوصله به بیماران خدمت می کنند.

وی با اشاره به مقارن بودن روز پرستار و ولادت حضرت زینب(س) اظهار داشت: پرستاری از بیمار یکی از اقدامات حضرت زینب(س) بود و این رسالت را به خوبی انجام دادند و همه ما پرستاران صبر این بانو را سرمشق کارهای خود قرار می دهیم.

یادمان باشد مدافعان سلامت ماه هاست شرایط بسیار سختی را تحمل می کنند، بهترین هدیه و خسته نباشید به این بزرگواران این است که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم و از برگزاری مهمانی ها خودداری کنیم.

ا

 

انتهای پیام /