حجت الاسلام سهراب مهدوی گفت:حضرت زهرا ( سلام الله علیها)؛ تا لحظه شهادت با روشنگری از حق و ولایت دفاع کردند.

حجت الاسلام سهراب مهدوی کارشناس امور دینی و استاد حوزه ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا ( سلام الله علیها) و گرامیداشت آغاز دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت در گفتگو با خبرنگار ازناخبر اظهارداشت : از نزدیکترین اقربای پیامبر اکرم ( صلوات الله علیه ) دختر گرامیشان حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) بودند که مردم و امت اسلامی به خوبی از وی محافظت و امانت داری نکردند.و نخستین فردی از بستگان ایشان بودند که پس از رحلت رسول خدا به وی پیوستند.

وی افزود: از میان خصوصیات بی شمار حضرت زهرا ( سلام الله علیها ) یکی از خصوصیات مهم وی حمایت از حق و حقانیت و ولایت است که تا لحظه شهادت ایفا نمودند.

حجت الاسلام مهدوی عنوان کرد: تمام کسالت حضرت زهرا ( سلام الله علیها) و مصیبت هایی که بر ایشان وارد شد بر اثر حمایت از بالاترین شخصیت اسلام، پس از پیامبر اکرم (صلوات علیه) ، امام علی( علیه السلام ) بود.

این استاد حوزه در ادامه تصریح کرد : حضرت زهرا ( سلام الله علیها) در شب ها ی آخر عمر با برکتشان به امیرالمومنین علی (علیه السلام) می گویند:” که آماده هستم که به درب تک تک خانه اصحاب رسول خدا بروم و بر آنها گوشزد کنم تاحق ولایت ازبین نرود” این تنها گوشه ای از دریای بی کران عظیم حضرت زهرا ( سلام الله علیها) می باشد.

حجت الاسلام مهدوی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در تاریخ ولایت مداری ، ولایت پذیری و دفاع از ولایت را بررسی کنیم ، اولین نامی که به چشم می خورد، نام مبارک حضرت زهرا (سلام علیها) که دو عالم وامدار رشادت ها و دفاع جانانه ایشان در دفاع از ولایت است .

ایشان یاد آوردشد : حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) با روشنگری های خویش اجازه ندادند، حق ولایت پایمال شود و با وصیت به افتخای مزار مطهرش سوالی بزرگ در ذهن تاریخ برجاگذاشت.

حجت السلام مهدوی گفت: یکی دیگر از صفات بارزی که حضرت زهرا (سلام الله علیها ) داشتند این بود که علاوه بر شخصیت بالای علمی ، معنوی و دخت رسول خدا بودن اما در محیط خانه و زندگی بهترین همسر برای امام علی (علیه السلام ) و بهترین مادر برای فرزندان خود بودند.

انتهای پیام /