پورهادیان با اشاره به سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی گفت: راه ومکتب شهید سلیمانی در واقع تداوم همان بصیرت فاطمی است.

حسین پورهادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ازناخبر ضمن گرامیداشت دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: بصیرت به معنای شناخت حقایق و درک صحیح امور است، در بزنگاه‌ها بوده که انسان بصیر با تشخیص درست و به‌موقع تصمیم مهم خود را گرفته و با توانایی خود، حق را از باطل تشخیص می‌دهد و سره را از ناسره جدا می‌کند.

وی افزود: بصیرت ناشی از توانایی تشخیص درونی است و با به‌کارگیری عقل شرایط را برای هدایت در مسیر واقعی هموار می‌سازد، افراد بی‌بصیرت یا خود راه درست را تشخیص نمی‌دهند یا در مسیر باطل قرار می‌گیرند و به بی‌راهه می‌روند.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا عنوان کرد: عوامل مختلفی موجب افزایش بصیرت افراد می‌شود که می‌توان به پرهیزگاری و یاد خداوند، نفی وابستگی مادی، تفکر و خردورزی، عبرت‌آموزی از حوادث و همفکری با صاحب‌نظران و صاحب‌نفسان اشاره کرد.

وی تصریح کرد: موانعی چون دنیاخواهی، نداشتن تفکر، هوا و هوس، غفلت، لجاجت و آرزوهای بی‌پایان موجب بی‌بصیرتی و افزایش آن می‌شود، به‌طوری‌که امام علی(ع) می‌فرمایند «انسان بینا کسی است که به‌درستی شنید و‌ اندیشه کرد و به‌درستی نگریست و آگاه شد و از عبرت‌ها سود جست، آنگاه راه‌های روشنی را پیمود و از افتادن در پرتگاه‌ها و گم‌شدن در کوره‌ راه‌ها دوری می‌کند.»

پورهادیان گفت: ملت شریف ایران در طول تاریخ بارها و بارها بصیرت و توانایی قوای تشخیص خود را نشان داده است از سلمان فارسی گرفته تا سردار شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی، چه به‌صورت فردی و چه به‌صورت جمعی مثل خلق انقلاب شکوهمند اسلامی تا قیام ۹ دی ۱۳۸۸ که ازجمله موارد اثبات بصیرت مردم است.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا بیان کرد: قیام بصیرتی ۹ دی نماد عزت و استقلال مردمی است و پاسخ مردم ایران به گروه بی‌بصیرت و طامع پُست و مقام و دشمنان قسم‌خورده اسلام و ایران بود.

وی یادآور شد: این قیام حاکی از بصیرت جمعی در یک بزنگاه تاریخی است، به‌طوری‌که مقام معظم رهبری در مورد این روز می‌فرماید «مردم عزیز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد».

پورهادیان خاطرنشان کرد: بصیرت زمانی باعث شکستن پهلو درراه ولایت و درنهایت شهادت است و زمانی نیز فرود آمدن با بالگرد در شهر محاصره‌شده آمرلی در دل دشمن خونخواه است و وقت دیگر فدا کردن پیکر این دنیایی و باقی ماندن تنها دست انگشتر به دست از آن می‌باشد اما بقاء تفکر، بصیرت و مکتب فکری و عملی بر تارک تاریخ تا ابد باقی می‌ماند.

وی با اشاره به سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی گفت: راه ومکتب شهید سلیمانی در واقع تداوم همان بصیرت فاطمی است.

انتهای پیام/