حجت السلام علی سپهوند گفت : مکتب سردار سلیمانی انقلاب اسلامی به معنای واقعی کلمه در دلها ایجاد می کند .

به گزارش ازنا خبر، حجت السلام والمسلمین علی سپهوند امام جمعه ازنا در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان ازنا ضمن گرامیداشت یاد شهدای اسلام ، شهدای انقلاب ، شهدا والا مقام شهرستان، شهید عزیز سرداردلها حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده اظهار داشت : در آستانه سالگرد عروج ملکوتی سردار دلها هستیم و انسان باید چقدر بر روی خود کار کرده باشد که توانسته است احساسات افراد را برانگیزد و آن هم به وسعت جهان و در اقصی نقاط جهان حزنی عمیق، بر دلهای خدا جو مستولی نماید و ایران اسلامی نیز به طریق اولی از شهادت ایشان محزون شد .

خطیب نماز جمعه ازنا افزود: برای شناخت ابعاد شخصیتی پیدا و پنهان سردار سلیمانی سالها باید زمان طی شود تا بتوانیم آن را بدست اوریم .

سپهوند گفت : جان کلام در بیانات مقام معظم رهبری است که فرمود:” این سردار دلهایک‌شخص نبود که شهید شد ، بلکه ایشان یک مکتب است و چه عظمتی است که یک مجتهد جامع الشرایط ، ولی الامر مسلمین و محور جهان اسلام در این عصر حاضر با صراحت بفرماید” حاج قاسم سلیمانی یک مکتب است و جامع ترین مکتب وسیع ترین مکتب با این وسعت دید مطرح شود” .

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: انسان زمانی که این کلام را می شنود در ابتدا باید یک بررسی در بحث مکتب داشته باشد و ببیند ابعاد وسیع مکتب چه چیزی است.

حجت الاسلام سپهوند گفت : زمانی که سخن از مکتب به میان امد یعنی این انسان منظومه فکری وجود دارد که دارای ابعاد مختلف شخصیتی است و جمع بین اضداد یعنی ، یک انسان می تواند در این مکتب به تعالی نائل شود و یک انسان می تواند در بعد اخلاقی به اوج عرفان برسدو در نگاه سیاسی یک سیاستمدار الهی شود و نگاه اقتصادی اسلامی درستی داشته باشد .

وی افزود: کلیات پازل شخصیتی انسان را در محضر این شهید والا مقام می توان بدست اورد ، پس این داستان فضل سردار دلها تمام شدنی نیست و وقتی سخن از مکتب به میان امد یعنی هرزمانی که اراده کنیم از این مکتب ان هم به عمق آموزه های دینی درس می گیریم و تربیت می شویم، مکتبی که دارای شجاعت است و آکنده از عقلانیت می باشد و عقلانیت او را به میدان خطر ومواجهه و مقابله با دنیای کفر و نفاق می برد و رشادت می آفریند .

وی گفت : عقلانیت مکتب سردار او رازمانی به دموکراسی می کشاند ،دموکراسی به روز و اسلامی و قاطعانه ای دارد و می بینید فردی مثل پوتین را متقاعد می کند و در میدان قرار می دهدو بعد هم سرباز و افسر روسیه را آنچنان تربیت می کند که در میدان جنگ بر روی لباسش می نویسد ، جانم فدای رهبراز ایشان پرسش می شود که رهبرت چه کسی است ؟می گوید منظورم سید علی خامنه ای است.

حجت الاسلام سپهوند گفت : با افسر روس این سردار عارف واصل چه می کند که انقلاب اسلامی در درون او ایجاد می شود و اورا نیز سرباز ولایت می کند .

امام جمعه ازنا تصریح کرد: سردار سلیمانی در حجاب زمانش بود با اینکه از تصویرها ، فیلم برداری ها ممانعت می کرد ولی آن مقدار کمی هم که به دست آمده است آنچنان به دل می نشیند و دیده می شود و بسیار دارای عمق می باشد.

وی گفت : مکتب سردار بسیار تاثیر گذار است و می تواند انقلاب اسلامی به معنای حقیقی کلمه در دل ایجاد کند.
این نیست مگر در گرو سالها مجاهدت یعنی در دل همان شب هایی که مبارزه می کردند و ایشان و جهاد اکبر را به میدان اورده است ودرکنار جهاد اصغر همیشه میدان دار و مسلط بر کارهایش جهاد اکبر بوده که توانسته است این چنین دلها را تسخیر کند ،در واقع انچه ما می بینم آثار ان شخصیت است که به ما می رسد و نمی توان به حقیقت این سردار والا مقام دست پیدا کرد .

حجت السلام سپهوند افزود : کسی که عمده مواجه را داشت ودر خاورمیانه جدید یا خاورمیانه بزرگی که طرح امریکا بوده است ، آمریکا را به زانو در آورد و نگذاشت تجزیه در عراق و سوریه ، کشورهای اسلامی صورت بگیرد و نهایتا روی ایران کار کنند سردار سلیمانی بود.

وی گفت : البته ممکن است کسی بگوید ایران اسلامی نیز به پشتیبانی سردار بوده است اما میدان نبرد شخص خاص خودش را می خواهد، بهترین برنامه را اگر هم به کسی بدهید که اهلیت نداشته باشد و این کاره نباشد نمی تواند کار کند، بله دستور مقام معظم رهبری و مجری شجاع و دلیری همچون سردار دلهامی تواند این برگ زرین را به دفتر پر افتخار اسلام اضافه کند.

خطیب نماز جمعه ازنا گفت : ایشان مبارزه کرد تا نگذارد این تجزیه طلبی دنبال شود و در جاهای مختلف عمق نفوذ راهبردی ایران را به حداکثر خودش رسانید و تشکیل ارتش بین المللی داد در عین حالی که دولت ها همراه وی نبودند اما گروههایی مثل فاطمیون ، زینبیون و امثالهم را راه انداخت و در واقع یک ارتش هماهنگ و سرشار از اعتقاد در بین ملت های اسلامی ایجاد کرد .

وی افزود: داعشی که تا ورودی دمشق و بغداد آماده بود با حضور این سردار عزیز و سربازان با وفای او توطئه های آنها خنثی شد و عقب نشینی کردند
می خواستند وارد ایران شوند سردار نگذاشت او علام کرد که اینها را بر می چیند و همین کار را نیز کرد .
داعش را به فضل الهی جمع کردو ما به واسطه او یک سرمایه بزرگی بدست اوردیم .

حجت الاسلام سپهوند گفت : هنر ما انقلابیون و قاطبه مردم ایران اسلامی امروز باید این باشد که از این سرمایه بزرگ استفاده کنیم و این سرمایه را باید حفظ کرد و از این مکتب باید درس گرفت، درس شجاعت ، ولایت مداری ، اخلاق ودرس گمنامی که بدست خداوند پر نام و پر آوازه خواهید شد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : سالروز کشف حجاب به دست رضاخان ملعون را در هفته پیش رو داریم که باید در اینجا عرض کرد ، خواهران و برادران مسلمان ، حجاب بنایش برخون افراد انقلابی نهاده شده ، حجاب محدودیت نیست
باید با گفتمان فرهنگی و بانگاه مترقی آیین اسلام همچنان گفتمان حجاب و عفاف ، گفتمان روز باشد و همیشه حرف اول یا یکی از حرف های اسلام مسئله عفاف و حجاب بین مردان بوده است که پوشش لازم رعایت شود که این پوشش می تواند به بقا اسلام و حاکمیت اسلام ماکمک کند و می تواند مصونیت ایجاد نماید و ظرفیت دیده نشده دنیای بانوان رابه میدان بیاورد، اسلام با حجاب می خواهداز حداکثر وجود انسانی زن و مرد استفاده کند.

انتهای پیام /