حمله موشکی ایران به عین الاسد، هیمنه پوشالی آمریکا را در هم شکست و اقتدار موشکی ایران به کابوسی برای دشمنان تبدیل شد.

به گزارش ازناخبر ، به نقل از سفیرافلاک پیشرفت های موشکی ایران یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است، در حالی که با آغاز جنگ تحمیلی دشمن در صدد شکست و ضربه به این کشور بود و کشورهای غربی با تسلیحات و تجهیزات فراوان صدام را همراهی می کردند اما ملت ایران با ایستادگی از همان روزها برای افزایش قدرت تلاش کرد.

ایران در همان سال های جنگ تحمیلی نخستین گام را در حوزه موشکی برداشت و در طول این سالها آنچنان در این زمینه مقتدر و قوی شده که دشمنان از پیشرفت های موشکی ایران هراس دارند.

حمله ای که معادلات دشمن را بهم زد

در روزگاری که آمریکا خود را قدرتمند و ابرقدرت می دانست اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایستادگی، امروز ایران اسلامی بر قله پیشرفت های مختلف در عرصه ها ایستاده و این اقتدار و قدرتمند شدن ایران در حوزه موشکی، معادلات دشمن را بر هم زده است.

دشمن در تلاش است تا با فشارهای اقتصادی و سیاسی بتواند از قدرت ایران در عرصه های مختلف از جمله موشکی بکاهد و این قدرت را تا جایی که می تواند تضعیف نماید در حالی که اقتدار ایران در این عرصه دفاعی و امنیتی بوده ولی دشمنان از این اقتدار نگران هستند.

اگرچه در طول این سالها هیچ کشوری جرات حمله به پایگاه های نظامی آمریکا را نداشته اما سال گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در یک حمله موشکی، پایگاه عین الاسد به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های نظامی آمریکا در عراق را مورد حمله قرار داد و این اقدام فقط در حد یک سیلی به دشمن بود.

رسوا شدن آمریکا با حمله به پایگاه عین الاسد

هضم این ماجرا برای آمریکا و همدستانش بسیار سخت بود، آمریکایی که داعش را بهانه ای برای رسیدن به اهداف خود ایجاد کرده بود، سردار سلیمانی به همراه مدافعان حرم ریشه داعش را خشکاندند و دشمن که تاب دیدن این رسوایی و شکست را نداشت در اقدامی تروریستی حاج قاسم را به شهادت رساند.

در ۱۸ دی ماه سال گذشته و چند روز بعد از شهادت سردار سلیمانی، حمله موشک های بالستیک ایرانی به پایگاه عین الاسد صورت گرفت که خسارت های سنگینی از جمله کشته شدن ۸۰ نظامی آمریکایی و زخمی شدن ۲۰۰ نظامی را به دنبال داشت.

این اقدام شجاعانه ایران نشان داد، کوچکترین اقدامی در برابر ایران، عکس العملی را به دنبال دارد، امروز قدرت جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف از جمله موشکی به حدی رسیده که در منطقه حرف اول را می زند و دشمنان از این قدرت ایران، ذلیل و ناتوان شده اند.

حمله موشکی، اقتدار ایران را نشان داد

مهدی اسماعیلی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: نشان دادن اقتدار و قدرت موشکی ایران به کل دنیا، به برکت خون سردار سلیمانی بود که از این حمله به عنوان یک سیلی به دشمن یاد می شود.

وی افزود: این حرکت مقتدرانه ایران، روح تازه از اقتدار اسلامی ایران را به دنیا نشان داد و سبب افشای پوشالی بودن هیمنه آمریکا شد که متوجه شدند قدرت آمریکا روز به روز در حال تضعیف است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: برخی باور نمی کردند که اقتدار ایران در این عرصه چقدر افزایش یافته اما با حمله موشکی، دنیا مبهوت ماند و این اقدام معادلات دشمنان را به هم ریخت.

خسارت به اصلی ترین پایگاه نظامی آمریکا

اسماعیلی با بیان اینکه حمله موشکی به عین الاسد دشمن را از خواب بیدار کرد، گفت: آمریکا متوجه شد که ضعیف و ناتوان شده و عدم واکنش آمریکا تایید کننده پوشالی بودن و ضعف آنها بود که دریافتند دوران بزن و در رو تمام شده است.

وی بیان کرد: در بحث موشکی، پیشرفت ها و توانمندی ها مبتنی بر آموزه های دینی است و امروز قدرت بازدارندگی ایران به حدی است که دشمن را برای نقشه ها و توطئه ها ناامید کرده و کسی جرات رویارویی با ایران را ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز برخی از کشورها از جمله آمریکا بر روی موضوع موشکی ایران تمرکز کرده اند و وجود پیشرفت در این عرصه را خطری برای خود می دانند اما به برکت نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این سرزمین امروز قدرت موشکی ایران در اوج پیشرفت قرار دارد.

اسماعیلی اظهار داشت: آمریکا خبیث ترین نیروها را در گروه تروریستی داعش سازماندهی کرده بود که سردار سلیمانی آنها را نابود کرد و امنیت و آرامش امروز مرهون خون شهدا از جمله سردار سلیمانی است که سالها در برابر جنایتکاران ایستادند و در این راه جان خود را فدا کردند.

انتهای پیام/