آسترکی گفت: دنیا فهمید که جمهوری اسلامی ایران قدرتمند است، آمریکا در کشورهای مختلف جهان جنایات زیادی مرتکب شده است ولی تاکنون چنین ضربه ای نخورده بود.

مصطفی آسترکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ازناخبر با اشاره به سالروز حمله تاریخی سپاه به پایگاه عین الاسد اظهار داشت: جنایتکارترین افراد در روی زمین با هم هماهنگ شدند و از همه امکانات علمی، نظامی، اطلاعاتی، سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی استفاده نمودند تا حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان را به شهادت رساندند، مردانی که راست قامت و دلیر بوده و در راه حق مبارزه می کردند و بر باطل می‌شوریدند.

وی افزود: با نامردی و در اوج خباثت، کینه توزی، پستی و رذالت، شبانه بر خلاف تمام قوانین بین المللی فرماندهان مقاومت را به شهادت رسانند و این همان فساد است که خداوند متعال در آیه ۲۵۱ سوره بقره به آن اشاره کرده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه در حمله موشکی به مقر نیروهای تروریست آمریکا نیروی هوا فضای سپاه انتخاب شد تا در مقابل این فساد آشکار بایستد، عنوان کرد: این عزیزان جان برکف مأموریت الهی خود را به بهترین نحو انجام دادند و سیلی محکمی به راس این جنایت کاران تروریست آمریکایی زدند و این ضربه آنقدر قدرتمندانه و حساب شده و کاری بود که مقام معظم رهبری فرمودند روز حمله موشکی سپاه به عین الاسد یوم الله است.

وی با اشاره به اینکه عین الاسد بزرگترین و مهمترین پایگاه آمریکا بود، تصریح کرد: این مجموعه راهبردی برای پشتیبانی از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا تجهیز شده بود، که در این پایگاه قبل از شهادت سردار سلیمانی بیش از ۵۲۰۰ نیروی آمریکایی مستقر بودند و همچنین در شب حمله موشکی سپاه بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروهای آمریکایی در این پایگاه استقرار داشتند.

آسترکی گفت: آمریکا در این پایگاه سیستم های الکترونیکی و امنیتی بسیار قوی در زیر زمین ساخته شده بود و اطراف پایگاه را تا فاصله چند کیلومتری رصد می نمود و مورد هدف قرار می داد.

تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: پایگاه عین‌الاسد چشم آمریکا در منطقه غرب آسیا بود که همه کشورهای اطراف را تحت نظر داشت در این پایگاه هواپیماهای جنگنده، پهبادها و هلیکوپترهای خیلی زیادی وجود داشت که باند فرود این پایگاه به طول ۳۹۰۰ متر می باشد.

وی گفت: نیروهای آمریکایی در منطقه و پایگاه عین الاسد آمادگی صددرصدی برای حمله ایران را داشتند که تجهیزات مدرن و پیشرفته سیستم های راداری قوی این آمادگی را برای آنها دوچندان می نمود.

وی یاد آورد شد : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۵ موشک بالستیک از نوع ذوالفقار به پایگاه عین الاسد ۱۳ موشک و پایگاه اربیل ۲ موشک را مورد هدف قرار داد و تعداد زیادی از جنگنده ها، هلیکوپتر ها و پهبادهای مستقر در این دو پایگاه از بین رفتند و صدها نفر از نیروهای نظامی مستقر در پایگاه ها کشته و زخمی شدند.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها با وجود آمادگی و تجهیزات مدرن نتوانستند از خود دفاع کنند و طبق تایید خودشان حتی نیروهای انگلیس هم در این حمله آسیب دیدند.

آسترکی با اشاره به اینکه این عملیات واکنش‌های زیادی در جهان داشت، گفت: دنیا فهمید که جمهوری اسلامی ایران قدرتمند است، آمریکا در کشورهای مختلف جهان جنایات زیادی مرتکب شده است ولی تا این تاریخ چنین ضربه ای نخورده بود.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که آمریکا و جهان نمی توانند زیر بار یک جنگ بروند و نیویورک تایمز در خبری نوشت: نمی‌توانیم به ترامپ به عنوان فرمانده نیروهای مسلح اعتماد کنیم و همچنین شبکه سی‌ان‌ان آمریکا گفت: در تاریخ ثبت خواهد شد که ترامپ خاورمیانه را از دست داد.

وی با اشاره به اینکه عامل وحدت، شناخت دشمن اسلام و مقابله دسته‌جمعی با او است بیان کرد: مردم عزیز، مومن و انقلابی ایران اسلامی با وحدت کلمه در سال ۵۷ و با رهبری امام راحل آمریکا را از کشور بیرون کردند و امروز نیز با درایت مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و وحدت کلمه آمریکا را از منطقه بیرون خواهند کرد.

انتهای پیام/