حجت الاسلام علی سپهوند گفت: ممنوع کردن ورود واکسن خارجی توسط رهبر انقلاب نشان‌دهنده هوشمندی دقیق ایشان است.

به گزارش ازناخبر ، حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ازنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سالروز قیام تاریخی ۱۹ دی‌ماه در سخنانی مهم فرمودند برای ما برگشت آمریکا به برجام یا عدم آن موضوعیت و اهمیتی ندارد، بلکه مهم برداشتن تحریم‌های ظالمانه می‌باشد که تابه‌حال به تأخیر افتاده است.

وی افزود: ایشان برای همه مسئولین و ملت و همه‌کسانی که اقتدار نظام اسلامی برای آن‌ها مهم است، راهبرد نظام اسلامی را مشخص نمود که مهم برای کشور ما اولاً و به ذات برداشتن تحریم‌ها است و بااین‌حال کاملاً آگاه هستیم که مسیر ما به چه سمتی است.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به درایت مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوع اعلام کردن ورود واکسن خارجی، عنوان کرد: بیانات ایشان سرشار از عقلانیت، مدیریت و هوشمندی بود، چراکه یک واکسن بایستی دوران خاصی از آن بگذرد و بر چند نسل آزمایش‌شده و اطمینان، اعتماد و مصونیت از آن مشخص شود، اگر واکسن آمریکا خوب بود، چهار هزار نفر در یک شبانه‌روز در آمریکا فوت نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گاه آمریکا و انگلیس و همراهان آن‌ها خیرخواه ملت‌ها خصوصاً ایران اسلامی نبوده‌اند، تصریح کرد: این‌ها درواقع می‌خواهند واکسن را روی مردم ما آزمایش کنند، ما چگونه اجازه دهیم و بی‌احتیاطی کنیم واکسنی که هنوز سلامت و مصونیتش مشخص نیست روی ۸۰ میلیون ایرانی که بنای بر سربازی امام زمان (عج) را در کل جهان دارند، تزریق کنیم.

سپهوند گفت: در حال حاضر در داخل کشور به لطف خداوند متعال و به برکت خون شهدا و مدیریت مقام معظم رهبری واکسن کرونا داخلی پیگیری شده است و مراحل مختلف آن با موفقیت طی شده است.

امام‌جمعه ازنا بیان کرد: ما اعتماد بیشتری به واکسن داخلی و فرزندان ایران اسلامی داریم، چراکه این واکسن را برای اولین بار بر روی نزدیک‌ترین افراد خانواده‌شان آزمایش کرده‌اند و باید نیروهای جوانان متعهد و متخصص درونی را حمایت و دلگرم کنیم.

سپهوند گفت: خنثی‌سازی تحریم یک مسئله است و رفع تحریم‌ها مسئله دیگر، این خنثی‌سازی به دست خودمان است و رفع تحریم‌ها به دست دشمن، درواقع اگر این نسبت‌ها را در نظر بگیریم، مقدمه خنثی کردن تحریم‌ها است.

وی بیان کرد: امروز مشاهده می کنیم دنیای استکبار چه نگاهی به ایران اسلامی دارد و متأسفانه دولتمردان ما در هفت سال گذشته آن اندازه‌ای که به دنبال رفع تحریم‌ها بوده‌اند به دنبال خنثی کردن تحریم‌ها نبوده‌اند.

امام‌جمعه ازنا خاطرنشان کرد: خنثی کردن تحریم‌ها تنها با اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد که در عمل متأسفانه آن طوری که نظر مقام معظم رهبری بوده، صورت نگرفته است.

انتهای پیام/