حجت الاسلام علی سپهوند گفت: حضرت زهرا(س) در اثبات حقانيت ولايت و مقابله با انحراف در رهبری امت اسلامی از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند.

حجت الاسلام سپهوند در سخنانی در خصوص شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ضمن تسلیت شهادت آن حضرت، اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) شخصیتی بود که برای دفاع از امام زمان خود، کوتاهی نکرد چرا که به خوبی می دانست اطاعت از ولی، اطاعت از خدا است.

وی افزود: بعد از رحلت پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) خانه‌نشین شد، اما تنها کسی که اجازه نداد نور ولایت و نبوت خاموش شود، حضرت زهرا(س) بود.

خطیب جمعه ازنا در خصوص ولایتمداری حضرت گفت: رسالت و ولایت در زندگی بانوی دو عالم جایگاه ویژه‌ای داشت و ایشان در عمر کوتاه اما پربرکت خویش، بارها پیروی از ولایت را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام سپهوند خاطرنشان کرد: ایشان در اثبات حقانیت ولایت و مقابله با انحراف در رهبری امت اسلامی، از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند و در همه شرایط، این امر را تکلیف خود می‏دانستند.

امام جمعه ازنا با بیان اینکه در مسئله امامت و تبیین جایگاه امیر المومنین علی (ع)، حضرت فاطمه (س) نقش محوری ایفا کردند، اضافه کرد: ایشان تا جایی در این مسیر حرکت کردند که حتی حاضر شدند جان خود را فدا کنند.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) نشان دادند که زنان نیز می‌توانند به عنوان افرادی تاثیر گذار و توانمند در عرصه‌های اجتماعی حضور پیدا کنند و بر تحولات جامعه اثر گذار باشند، همانطور که دختر گرامیشان حضرت زینب(س) نیز در عرصه اجتماعی حضوری پر رنگ داشت و پس از واقعه کربلا پرده از چهره دشمنان اسلام برداشت.

انتهای پیام/