اکرم جعفری گفت: آن چیزی که در فضای تبلیغ رسانه ای باید توجه گردد، اصالت فاطمیه و اهداف و آرمانهای آن بر اساس منابع مستند و مورد اتفاق دانشمندان است.

اکرم جعفری مدیریت حوزه علمیه نجمیه و استاد حوزه و دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در گفتگو با خبرنگار ازنا خبر اظهار داشت : براساس روایات شیعی حضرت زهرا (س) شهیده راه ولایت هستند و ایشان در دفاع از جایگاه ولی و حجت خدا تمام توان خود را به کار بستند.

جعفری افزود: متن خطبه فدکیه و نیز یادآوری مکرر سخنان پیامبر(ص) در خصوص شأن و منزلت علی بن ابی طالب (ع) برای صحابه توسط حضرت زهرا (س) گواه بر این مدعاست.

ایشان با بیان اینکه رسانه های مخالف اسلام و تشیع هیچگاه به دنبال بیان حقیقت نیستند و حتی با القاء شبهاتی غرض ورزانه، در پی کتمان حقائق راستین بوده اند گفت: گاهی اصل شهادت بنت النبی را زیر سوال می برند، در حالی که حتی برخی منابع اهل سنت مانند «انساب الاشراف» اثر بلاذری و «الامامه و السیاسه» تالیف دینوری، دو سند متقن در اثبات شهادت حضرت زهرا(س) هستند وگاهی نیز با دامن زدن به اختلافات شیعی و سنی و پرداختن به حواشی، اهداف شهادت طلبانه حضرت زهرا را تحریف می کنند.

مدیریت حوزه علمیه نجمیه تصریح کرد: در شرایطی که رسانه های شیعهِ ناب ،تحریم است، رسانه های فرقه های وابسته به دشمن و به ویژه شیعه انگلیسی و آمریکایی، آزادنه و با دریافت مبالغ سرسام آور در پی تحریف شعائر شیعی و تفرقه افکنی بین شیعه و اهل سنت هستند.

وی گفت : با مطالعه منابع تاریخی و روایی به دست می آید که آن چنان که افراطیون اهل سنت می گویند حضرت زهرا به دلیل بیماری از دنیا نرفتند و توسط عوامل حکومت وقت، به شهادت رسیدند و آن چنان که برخی شیعیان افراطی تاکید دارند و عمل می کنند، در سیره اهل بیت (ع) گزارشی از برگزاری مجالس عزای ایام محسنیه و فحاشی به دشمنان اهل بیت ثبت نشده است.

جعفری خاطرنشان کرد: آن چیزی که در فضای تبلیغ رسانه ای باید توجه گردد، اصالت فاطمیه و اهداف و آرمانهای آن بر اساس منابع مستند و مورد اتفاق دانشمندان است که این امر ضمن کاهش اختلافات،مقاصد و اهداف شوم دشمنان را نیز خنثی می سازد.

انتهای پیام/