حجت السلام علی سپهوند گفت: رزمایش اخیر نمایش جلوه‌ای از اقتدار ایران به جهان بود.

به گزارش ازنا خبر ، حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا اظهار داشت: برای زندگی دنیوی و اخروی انسان، آن چیزی که برای خداوند متعال معیار بوده و اهمیت دارد رعایت تقوا و پرهیزکاری است.

وی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س)، افزود: این روز به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شده است، این بانوی بزرگوار که مادر حضرت ابوالفضل (ع) است تمام هستی‌اش را درراه خداوند متعال تقدیم نمود و فرزندان خود را خدمت‌گزار امام حسین (ع) و سربازان امامت و ولایت می‌دانست.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: ام‌البنین (س) حق بزرگی بر گردن دنیای اسلام دارد، فرزند رشید ایشان این معصوم شریف حضرت ابوالفضل العباس (ع) در مردانگی، شجاعت، ولایت مداری رکورد زده است چراکه بالاترین حد و رده تبعیت در وادی ولایت را به نمایش گذاشت.

وی تصریح کرد: این حرکت الهی، ایثارگری در نظام اسلامی و عقبه مبارکی داشته است، اساساً اگر آن عقبه مبارک نبود، این رشادت‌ها، شهادت‌ها به نتیجه لازم خود نمی‌رسید.

سپهوند گفت: اگر مادر شهیدی وقتی فرزندش از دنیا می‌رفت، بی‌تابی می‌کرد و یا اینکه همسر شهیدی بی‌تابی می‌نمود و نگرانی‌هایش را مطرح می‌کرد آیا این فرهنگ در جامعه نهادینه می‌شد که مادران دیگر باافتخار جوانان خود را به جبهه علیه کفر و نفاق بفرستد، ولایتمداری در وجود ذی‌قیمت این مادر شهدا و همسران شهدا است که این فرهنگ را حفظ کردند نه‌تنها آن راه را رد نکردند بلکه تائید نموده و مقاومت کردند.

امام‌جمعه ازنا خاطرنشان کرد: ما مدیون پایمردی، استقامت، ولایتمداری فرهنگ‌سازی، شجاعت و رشادت مادران و همسران شهدا هستیم و اگر روحیه و فرهنگ نبود امامین انقلاب تنها می‌ماندند، حلقه وثیق و متصل و بخشی که پازل این نظام مقتدر را ایجاد می‌کند مادران و همسران شهدا هستند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سالروز پیروی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: ورود در ماه بهمن برای همه مردم و مسئولین فرصت مغتنمی است که تصویرسازی‌های قابل دفاع نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی را داشته باشیم زیرا برخی می‌خواهند نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند و دستاوردهای آن را دچار تحریف کنند.

سپهوند بیان کرد: مردم عزیز در انقلاب هر جا نیاز بود در رکاب امام و رهبری بوده و هزینه زیادی برای این مسیر دادند، بایستی امروز از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب دفاع کرد.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به رزمایش نظامی اخیر در ایران، خاطرنشان کرد: این رزمایش عظیم که از یک‌سو رونمایی از شهر موشکی در حاشیه خلیج‌فارس بود و سویی دیگر رونمایی از ناو بندری بود که پنج بالگرد را به‌خوبی حمل می‌کند، نمایش اقتدار ایران به جهان بود.

وی گفت: در این شرایط زمانی انجام رزمایش نظامی به‌موقع نشان داد که در میدان عمل اگر بنا باشد جنگی صورت پذیرد دنیای استکبار زمین‌گیر می‌شود و آنان همیشه از حمله به ایران عزیز پشیمان خواهند شد .

انتهای پیام/