به‌مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر و در آستانه چهلمین و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سرهنگ اداوی ، جانشین فرمانده سپاه ناحیه ازنا به همراه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ازنا امروز ۱۱بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر کمیته بسیج این شهرستان پرداخت.

به گزارش ازناخبر سرهنگ احمد اداوی جانشین فرمانده سپاه ناحیه ازنا ضمن تبریک و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر برنامه های کمیته بسیج شهرستان ازنا را در این دهه بیان کرد و اظهار داشت :تعدادی از این برنامه ها مختص به کمیته بسیج می باشد و تعدادی نیز با همکاری کمیته شهرستان برگزار می‌ گردد .

ایشان ضمن بیان روزشمار برنامه‌های دهه مبارک فجر کمیته بسیج شهرستان ازنا عنوان کرد : ازجمله برنامه های این دهه می توان به رژه موتوری ، برگزاری نشست های روشنگری در فضای مجازی و حقیقی ، نواختن زنگ انقلاب در سامانه شاد و دبیرستان شاهد دخترانه ، برپایی ایستگاه صلواتی ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در فضای مجازی، پویش در فضای مجازی ، راهپیمایی مجازی، برگزاری نشست های روشنگری با موضوع گام دوم انقلاب ، جشن میلاد کوثر(س) ، برگزاری کارگاههای سبک زندگی اسلامی و جشن انقلاب در سطح مساجد و پایگاهها ، غبار روبی گلزارشهدا، سرکشی از خانواده معظم شهدا، یادواره شهدا، ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان، حضور کارکنان و بسیجیان در نماز جمعه ، همایش تجلیل از بسیجیان همکار طرح شهید سلیمانی و گروههای جهادی ، محفل انس باقرآن ، یادواره شهدای مداح، اعزام تیم های امدادی به مناطق محروم، برگزاری رزمایش کمک مومنانه ، نورافشانی سطح شهرستان اشاره نمود .

در ادامه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ازنا حجت الاسلام والمسلمین هادی کولیوند ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به بیان اخلاق خبرنگاری پرداخت و اظهار داشت: یک خبرنگار باید احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشد و در خبرنگاری باید صداقت و واقع نمایی رعایت گردد.

حجت الاسلام کولیوند افزود: خبرنگار باید طوری خبر را بیان نماید که برای همه قابل استفاده باشدو رعایت عدالت و انصاف صورت پذیرد ، فایده رسانی توسط خبر بسیار مهم است و باید توجه به مصالح عمومی جامعه و آرامش بخشی ، امید بخشی در جامعه که بسیارنیز مهم می باشد مد نظر خبرنگار باشد مخصوصا در ایام الله دهه فجر باید سعی کنیم دستاوردهای انقلاب اسلامی را بیان نماییم.

وی گفت : یک خبرنگار باید استقلال و بی طرفی در اخبار رعایت نماید و نرم گویی و بیان نیکو را مد نظر بگیرد و از افترا زدن و اتهام بستن پرهیز کند ، همچنین از ورود به حیطه زندگی خصوصی و شخصی افراد دوری نماید.

حجت الاسلام کولیوند خاطر نشان کرد: از تلقین و تحمیل و فرقه افکنی دوری شود و همچنان که حضرت آقا نیز می‌فرمایند : وحدت ملی را تقویت نمایید که هر اندازه که وحدت ملی ترازش بالاتر رود کارها جلوتر می رود و دشمن کمتر پنجه اش را در بدنه نظام فرود می‌ آورد.

وی گفت : باید از از بد آموزی پرهیز کرد و انتقاد سالم صورت پذیرد انتقادی که سازنده باشد و انتقاد مخرب نباشد و از تکرار بی مورد در اخبار پرهیز شود و همچنین اخبار باید در خدمت اسلام باشد و این نیز یک نمونه جهاد در راه خداوند است .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ازنا افزود: تجهیز و توجیه مردم با توجه به اهمیت خبرو روشن سازی افکار عمومی و انتشار اخبار مهم و با ارزش و عدم انتشار اخبار زیان آور مد نظر باشد .

وی گفت : توجه به جذابیت خبر و همچنین جانب داری نکردن در تهیه خبر و توجه به ظرافت‌ها و زیبایی‌های ادبی از جمله مواردی است که یک خبرنگار باید همواره مد نظر داشته باشد.

انتهای پیام/