اکرم جعفری گفت: حضرت زهرا(س) در عصر کنونی برای بانوان شیعه در مدیریت خانواده و تربیت فرزندان شایسته الگوست.

اکرم جعفری استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار ازناخبر اظهار داشت :براساس صراحت آیات قرآن و بیان معصومین(ع)، حضرت زهرا (س) دارای مقام عصمت بودند.

وی افزود: ایشان به عنوان دلیل خلقت، الگوی کاملی حتی برای ائمه اطهار (ع) بودند، آنجا که امام مهدی (ع) فرمودند: “فاطمه دختر رسول خدا (ص) برای من اسوه و الگویی نیکوست”.

جعفری استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: جامعیت شخصیت حضرت زهرا(س) در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی برای بانوان و حتی مردان عصر کنونی به عنوان الگو قابل ارائه است. با تدبر در زندگی حضرت و روح گیری از علل و اهداف رفتار و کردار ایشان در مسائل گوناگون، خط مشی روشنی برای پیروانش پدیدار می گردد و در عصر پریشانی افکار و سیاهی مقاصد، بانوان شیعه در مدیریت خانواده و تربیت فرزندانی شایسته، قابلیتهای خود را بیش از گذشته نشان دهند.

وی افزود: رمز موفقیت بسیاری از مردان و زنان این سرزمین به مانند خمینی کبیر(ره) بازگشت به الگوگیری مادران آنها از مقام و سیره بنت الرسول در اهتمام به تربیت فرزند و امور خانواده دارد.

جعفری خاطر نشان کرد: جا دارد به جهت جلوگیری از تحمیل هزینه های مادی و معنوی گزاف به خانواده و جامعه، اصالت و ریشه خود را از جایگاه واقعی و نزدیک بازشناسیم.

انتهای پیام/