دستور فوری رئیس بنیاد شهید و بانک مرکزی برای حل مشکل خانواده شهیدان باقری/مصادره منزل لغو شد

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، ویدئویی مبنی بر گلایه خانواده شهید در فضای مجازی پخش شد که در این ویدئو پدر و مادر سه شهید ابوالقاسم، محمود و محمد باقری که ساکن شهرستان ازنا هستند، اظهار داشتند بانک به دلیل بدهی تسهیلات قرار است منزل آنها را مصادره نماید.

در این ویدئو والدین شهیدان باقری از رهبر معظم انقلاب و مسئولین تقاضا داشتند تا نسبت به این مشکل آنها رسیدگی شود.

پس از انتشار این ویدئو بنیاد شهید و بانک مرکزی برای رفع مشکل فوری این خانواده شهید اقدام کردند و مصادر منزل آنها کنسل شد.

مصادره منزل شهیدان باقری در ازنا متوقف شد

محمود زرینجویی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در پی انتشار این ویدئو، اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور موضوع را در دست بررسی قرار دادند.

وی افزود: اولین اقدام این بود که مزایده منزل والدین شهید کنسل و مصادره متوقف شد.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تصریح کرد: همچنین قرار شد که صندوق وابسته به بنیاد شهید همکاری لازم را در این راستا برای تسویه بخشی از این میزان بدهی داشته باشد.

زرینجویی عنوان کرد: قرار شد که با همکاری و هماهنگی بنیاد شهید و بانک صادرات بخشی از جریمه، تاخیر در پرداخت و سود این تسهیلات بخشوده شود.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته، دلجویی از خانواده شهید بوده و علاوه بر بنیاد شهید، دستگاه های دیگری هم ورود پیدا کردند تا بتوانند اقدامات لازم برای رفع این مشکل انجام دهند.

دستور فوری رئیس کل بانک مرکزی برای پیگیری ماجرای مصادره منزل شهیدان

پس از انتشار این ویدئو در فضای مجازی، همتی رئیس کل بانک مرکزی کشور در نامه ای به مدیر عامل بانک صادرات خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شد.

همتی در این نامه نوشت: جناب آقای صیدی، مدیر عامل محترم بانک صادرات، امروز ویدئویی را درفضای مجازی دیدم که پدر ومادر سه شهید سرافراز نسبت به مزایده ملک مسکونی خود  به خاطر معوق شدن بدهی مربوط به یک شرکت تعاونی در شهر ازنا ازطریق اجرائیات ثبت به مزایده گذاشته شده است.

لطفاً دستور فرمایید که فوراً اجرای مزایده متوقف شود، همچنین گزارشی از کم وکیف وام و محاسبات و اقدامات انجام گرفته به اینجانب ارسال شود و دلجویی لازم از پدر و مادر گرانقدر شهدا به عمل آورند.

انتهای پیام/