مروری بر خاطرات مبارزین انقلاب در لرستان/جانفشانی شهدا، از پیروزی تا استمرار انقلاب

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، روزهای تاریخ انقلاب پر از خاطراتی است که هزاران بار شنیدن آنها خالی از لطف نیست، روزهای نبرد در برابر حکومت پهلوی، روزهای ایستادگی برای پیروزی انقلاب تا پای جان، روزهایی برای کسب استقلال و راندن بیگانگان از کشور، خاطراتی است که ملت ایران آن را هر ساله در بهار آزادی مرور می کنند.

پیروزی انقلاب یکی از وقایع بی نظیر و بزرگ تاریخ بود که به رهبری معمار کبیر انقلاب و پشتیبانی مردم به پیروزی رسید، انقلابی که امروز به بسیاری از کشورهای دیگر در دنیا صادر شده و مقاومت و ایستادگی ملت ایران یکی از بارزترین خصیصه ها در این پیروزی به شمار می رود.

در آن روزها جوانان و نوجوانان زیادی برای پیروزی انقلاب وارد میدان شدند، در صحنه اعتراضات و تظاهرات زن و مرد، پیر و جوان دیده می شدند که با مشت های گره زده برای پیروزی انقلاب به میدان آمده بودند و امروز مبارزین همان روزها خاطرات خود را تداعی می کنند.

در همین راستا گفتگویی با یکی از مبارزین انقلابی در شهرستان ازنا صورت گرفته است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

احمد لک در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در سال ۵۷، ۹ ساله بودم و در شب های انقلاب به مسجد راه آهن می رفتیم و می دیدیم که همه برای پیروزی انقلاب چگونه از دل و جان تلاش می کنند، دی ماه همان سال مصادف با محرم بود و وقتی که مراسم عزاداری مسجد تمام می شد، تظاهرات شبانه و شعار نویسی علیه رژیم پهلوی شروع می شد.

یکصدا شدن ملت ایران برای سرنگونی حکومت پهلوی

وی افزود: برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه ملت ایران یکصدا و یکپارچه اقدام کردند که منجر به سرنگونی حکومت پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد که امروز با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی ایران همچنان با عزت و اقتدار به راه خود ادامه می دهد.

این مبارز انقلابی تصریح کرد: بعد از مدتی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نظام سلطه برای ضربه به انقلاب، جنگ هشت ساله علیه ایران را آغاز کرد که در اسفند ۶۳ به عنوان بسیجی و از طریق سپاه ازنا به پادگان حمزه سیدالشهدا خرم آباد آمدیم و به خط مقدم جبهه در زبیدات عراق اعزام شدیم، علیرغم اینکه سن و سال اندکی داشتم ولی راهی جبهه شدم.

لک تصریح کرد: دسته ما آخرین سنگر گردان و در کنار لشکر ۵۸ ذوالفقار ارتش در شهرک زبیدات عراق به فرماندهی پاسدار درویشعلی سیاهتیری بود و در اوقات فراغت در جبهه، کلاسهای مذهبی برگزار و تلاش می شد تا از هر لحظه استفاده شود.

ایستادگی در برابر دشمن، پیروزی را رقم زد

وی بیان کرد: در جبهه ها وقتی از همرزمانمان به شهادت می رسیدند، رزمندگان تلاش خود را برای شکست دشمن بیشتر می کردند، خیلی سخت بود که در جلوی چشمانمام بسیاری از دوستان و همرزمان به شهادت برسند.

این مبارز انقلابی با اشاره به عملیات کربلای ۵ گفت: ۱۹دی ۶۵ عملیات شروع شد و بیش از ۴۵ روز ادامه داشت و روزهای اول عملیات هیچ گونه خاکریز و جان پناهی به جز نخلهای خرما و کانال آبیاری نخلستانها نبود و از طرفی ما هم دائم در حال جست وگریز و حمله بودیم، تعداد زیادی در این عملیات شهید و مجروح شدند و من هم در همین عملیات مجروح شدم.

لک با اشاره به عملیات مرصاد افزود: اواخر جنگ و عملیات مرصاد نیزمصادف با ماه محرم بود که پادگان و منطقه رنگ بوی دیگری گرفت و رزمندگان زیادی سالها در جبهه های جنگ بودند و با ایثارگری و جانفشانی اجازه ندادند دشمن در این جنگ به هدف خود برسد.

رشادت رزمندگان برای نسل جوان بازگو شود

وی بیان کرد: علیرغم اینکه در این ۴۲ سال از رشادت و ایثار رزمندگان نوشته شده اما به نظر می رسد تنها قطره ای از دریای این رشادت ها بیان شده، رزمندگانی که با کمترین تجهیزات در مقابل کشورهای دیگر ایستادند و لازم است این افتخار پیروزی برای نسل سوم و چهارم انقلاب به درستی به تصویر کشیده شود.

این مبارز انقلابی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ادبیات اسلامی و ایرانی با هنر زیبا در مقابل این جنگ رسانه ای نیز پیروز میدان باشیم و بتوانیم این مقاومت را به همه دنیا نشان دهیم.

لک با بیان اینکه همه ما در مکتب امام حسین(ع) بزرگ شده ایم گفت: رزمندگان با تاسی از امام حسین(ع) در میدان نبرد با دشمن پیروز شدند و امروز همه ملت ایران آماده جانفشانی هستند و در این سالها پشتیبانی خود را از نظام و ولایت در عرصه ها و صحنه های مختلف اعلام کرده اند.

وی اظهار داشت: برای پیروزی و استمرار این انقلاب، خون های زیادی ریخته شده و جوانان این کشور در برابر ظالمان و سلطه جویان ایستاده اند تا جایی که امروز ایران اسلامی بر فراز اقتدار و عظمت و سربلندی قرار دارد.

انتهای پیام/