سردار مرتضی کشکولی گفت : استقلال و پایداری نظام از مهمترین دستاوردهای انقلاب است.

به گزارش ازناخبر ، سردار مرتضی کشکولی در یادواره شهدای مداح ازنا ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: تقارن یادواره شهدا با انقلاب اسلامی تقارنی همیشگی است، ما انقلاب اسلامی را با خون شهدا آغاز کردیم و با خون شهید به‌پیش می‌بریم و امیدواریم که سایه شهادت همچنان براثر انقلاب ما باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی از همان ابتدا، هدف و آرمان‌هایی داشت که اگر آن‌ها را بیان کنیم مشخص می‌شود که ما در حال حاضر در چه وضعیتی هستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی به دلایل مختلفی اتفاق افتاد که اولین دلیل تنفر و انزجار مردم و به‌ویژه علما و دین‌مداران از رژیم فاسد پهلوی و وابسته به غرب بود که درواقع بستر انقلاب را مهیا کرد.

وی تصریح کرد: دومین دلیل این بود که امام عزیز ما یک شاهکاری انجام داده بود در حد معجزه که کمتر بیان می‌شود و یک مدل حکومت را کارکرده بود، ایشان ۱۶ سال در عراق حکومت ولایت‌فقیه را کارکرده بودند زمانی که امام راحل به ایران آمد دستشان پر بود و مدل جایگزین داشت، مدل ولایت‌فقیه را داشتند و این هم‌آرمان بود وهم هدف و برای اقامه حکومت دینی حرف و الگو داشتند و خیلی زود نیز الگو را در سطح جامعه پیاده کردند.

سردار کشکولی با اشاره به اینکه استقلال، رفع تبعیض، حذف فساد، رشد انسان و قطع وابستگی از دیگر اهداف شکل‌گیری انقلاب اسلامی بود، گفت: در زمان پهلوی یک خفقان وحشتناکی بر جامعه حکومت می‌کرد و عقب‌ماندگی وحشتناکی در آن زمان وجود داشت.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: واکنش‌های دشمنان دقیقاً در مقابل همین اهداف بود و تلاش کردند این جنبش ملی شکل نگیرد، سپس سعی کردند که سرکوب کنند، شهدای زیادی را نیز در اکثر شهرها تقدیم انقلاب کردیم.

وی گفت: دشمنان قصد داشتند تسلطشان را در خاورمیانه دائمی کنند و طرح خاورمیانه جدید را مطرح کردند که کشورهای مسلمان را به کشورهای کوچک تجزیه کنند تا دائماً صهیونیست‌ها سلطه کامل داشته باشند؛ در این طرح، ایران بنا بود به پنج کشور تقسیم شود اقدام بعدی آن‌ها روی آوردن به حمله نظامی ۸ ساله بود که باافتخار، جنگ ۸ ساله را با پیروزی پشت سر گذاشتیم.

سردار کشکولی بیان کرد: تهاجم فرهنگی و هجمه به باورها و اعتقادات اقدام بعدی دشمنان بود که هنوز هم کماکان این جنگ ادامه دارد و به دنبال این هستند که باورها و اعتقادات مردم را مخدوش کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: نفوذ برای تغییر محاسبات مسئولان و باورهای مردم، جلوگیری از پیشرفت‌های علمی و صنعتی، جلوگیری از صدور انقلاب به مرزهای خارج از ایران از اقدامات دشمنان بود و همچنین می‌خواستند نفوذ منطقه‌ای ما را قطع کنند که الحمدالله در همه این موارد با شکست روبه‌رو شدند و در حال حاضر ما استقلال، آزادی و حکومت دینی داریم.

وی با اشاره به دستاوردها انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران و پایداری آن اولین دستاورد و مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، استقلال در تصمیم‌گیری و قطع وابستگی، گسترش آزادی‌ها، گسترش رفاه عمومی، حاکمیت مردم‌سالاری حاکمیت مردم‌سالاری که امام راحل باافتخار می‌فرمودند: «مردم ولی‌نعمت ما هستند» و مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند: «جمهوری اسلامی چیزی به‌جز مردم نیست.»

سردار کشکولی اظهار داشت: یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب این است که نظام طبقاتی از بین رفت و معنویت و اخلاق گسترش یافت، هویت شیعه احیا شد که این در حد یک معجزه بوده است و برای اولین بار و بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال در حال حاضر شیعه مرکز ثقل جهان اسلام است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با اشاره به اینکه صدور انقلاب اسلامی و جامعیت آرمانی از دیگر دستاوردهای انقلاب است، عنوان کرد: در حال حاضر دولت اسلامی در کشور محقق نشده است که منظور از آن حاکمیت است و هنوز ما آن‌طور که بخواهیم اسلامی و انقلابی نیستیم که برای محقق شدن آن مراحلی است که باید طی شود که اولین مورد برای تحقق، مانع طبیعی است که بخشی از موارد هستند که زمان‌بر بوده و زمان می‌خواهد مانند تربیت که زمان‌بر است و با دستور محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن پیاده‌سازی فرهنگ در جامعه، بیان کرد: در این راستا نفوذ، هجمه، ترور، تحریم‌های دشمن از موانع بیرونی بوده و ضعف فکری در حوزه اداری کشور به‌طوری‌که بعضاً در مدیریت ضعیف هستیم و عدم همراهی با معارف انقلاب اسلامی ازجمله موانع داخلی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/