پورهادیان گفت: پیروزی انقلاب شرایط مدیریت جهادی را فراهم کرد و در بستر انقلاب، استعدادها و نخبه های زیادی پرورش یافتند.

به گزارش ازناخبر ؛ حسین پورهادیان در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: دین مبین اسلام دارای چنان ظرفیتی است که هر کسی خود را در بستر آن قرار دهد می‌تواند به حداکثر توانایی خدادادی برسد و برای خود و جامعه بسیار مفید باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با واقع‌شدن در بستر اسلام، شرایط را برای مدیریت جهادی فراهم کرده است که نمونه‌های بسیاری در جامعه ما و دیگر کشورها در این حوزه وجود دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا با اشاه به مدیریت جهادی در دفاع مقدس تصریح کرد: اولین نمونه بارز و مثال‌زدنی، مدیریت در زمان دفاع مقدس بود که با هدایت الهی امام راحل و سایر مسئولین خدمتگزار چنان حساب‌شده و با توکل به خدا انجام گرفت که با وجود دخیل بودن بیش از ۴۰ کشور در جنگ تحمیلی علیه کشور، اما ذره ای از خاک کشور به یغما نرفت و به جهانیان ثابت شد که اسلام و ایران دارای چه پتانسیلی هستند.

پورهادیان عنوان کرد: نمونه دیگری از مدیریت جهادی، آبادانی روستاها توسط وزارت جهادسازندگی بود که با همت بالا و عمل خالصانه، بسیاری از روستاها در مدت کوتاهی از نعمت جاده، آب، برق، حمام و سایر خدمات برخوردار شدند و امکانات برای مستضعفین توسط حکومت جمهوری اسلامی ایران فراهم شد.

وی با اشاره به پیشرفت در عرصه دفاعی گفت: با هدایت مقام عظمای ولایت و متخصصان این حوزه چنان پیشرفتی حاصل‌شده است که استکبار جهانی تاب ایستادن در مقابل نظامیان ما را ندارد و هر چند وقت یک‌بار خبری مسرت‌بخش ازجمله تولید موشک، پهباد، رادار، برخورد با خاطیان دریایی، موشک‌باران کردن پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و هزار نمونه بارز دیگر به گوش می‌رسد.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا با اشاره به مدیریت سردار سلیمانی در منطقه خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی در زمان فرماندهی توانست بدون درگیری تعداد زیادی از اشرار و ناامن‌کنندگان زندگی مردم را تسلیم کند و همچنین در زمان فرماندهی خود در سپاه قدس، چنان همبستگی بین نیروهای مقاومت در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، یمن و سایر کشورها ایجاد کرد که منطقه را به جهنمی برای آمریکای خونخوار تبدیل نمود و در نهایت جان خود را در راه اسلام و امنیت ایران فدا کرد.

پورهادیان عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران سبب شد تا استعدادها و افرادی مانند شهید سلیمانی و بهاروند پدر سلول های بنیادی این چنین در مسیر موفقیت حرکت کنند و بتوانند در کشور نقش مهمی در عرصه های مختلف داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها از انقلاب اسلامی ایران الگو می گیرند بیان کرد: شکوفا شدن افرادی در عرصه جهانی چون سید حسن نصرالله در لبنان، عبدالملک بدرالدین الحوثی در یمن و ابراهیم یعقوب زکزاکی در نیجریه با تمسک جستن به انقلاب اسلامی چنان در مقابل زورگویان و متجاوزین ایستاده‌اند که همگان را به تحسین واداشته‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا با اشاره به اینکه ثمره انقلاب اسلامی در زایش نیرو و سازمان‌های جهادی در ایران و سایر کشورها گفت: با پیروزی انقلاب سازمان هایی جهادی در ایران و کشورهای دیگر شکل گرفت و عرصه برای نخبه های کشور فراهم شد تا اینگونه بتوانند پیشرفت کنند.

پورهادیان اظهار داشت: ایجاد تمدن نوین اسلامی از آرمان بزرگ انقلاب اسلامی و آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت، از مهمترین اهداف است.

انتهای پیام/