رحمت ابراهیمی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ازنا با اشاره به آغاز هفته احسان و نیکوکاری گفت: امکان پرداخت کمک‌های مردمی به صورت غیرحضوری در شهرستان فراهم شده است.

رحمت ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ازناخبر با اشاره به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم، اظهار داشت: هفته احسان و نیکوکاری امسال با شعار «عیدی برای همه» و باهدف کمک به نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت، از ۱۴ اسفند هم‌زمان با روز احسان و نیکوکاری آغاز و تا ۲۱ اسفند ادامه دارد.

وی افزود: در زمینه فعالیت‌های کمیته امداد امام (ره) اقدامات و سرفصل‌های زیادی وجود دارد که ما تلاش می‌کنیم آن‌ها را محقق کنیم و یکی از سرفصل‌هایی که هرساله در اسفندماه و با نزدیک شدن به عید نوروز وجود دارد جشن نیکوکاری است که هرساله با هماهنگی و همکاری ادارات مربوطه، آموزش‌وپرورش، سپاه، بسیج، مؤسسات و مراکز نیکوکاری در شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس کمیته امداد ازنا عنوان کرد: در ایام سال نو هزینه‌های زندگی به‌صورت سرسام‌آوری افزایش می‌یابد و در جامعه افرادی شاغل هستند که عیدی دریافت می‌کنند اما قشر مستمری‌بگیر و تحت پوشش کمیته امداد در این ایام چشم امید دارند که در راستای عیدی به این عزیزان، مساعدت‌های بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در جشن نیکوکاری امسال برنامه‌های اصلی کمیته امداد شهرستان در سه روز سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم اسفندماه خلاصه می‌شود که امروز سیزدهم اسفند جمع‌آوری کمک در سطح شهرستان را با هماهنگی آموزش‌وپرورش صورت دادیم و مبالغی که از طریق مدارس جمع‌آوری می‌شوند مستندسازی و تجمیع شده و در اختیار نیازمندان قرار داده می‌شود.

ابراهیمی گفت: در سطح شهرستان ازنا ۱۲ مرکز نیکوکاری فعال بوده و کار جمع‌آوری کمک‌ها را انجام می‌دهند، در روز چهاردهم اسفند پایگاه جمع‌آوری در مرکز نیکوکاری در روستای گرجی فعالیت خواهد داشت و این پایگاه روز پانزدهم اسفند در مصلی نماز جمعه دایر خواهد شد.

رئیس کمیته امداد ازنا بیان کرد: با مساعدت و پیگیری همکاران در مجموعه کمیته امداد تا امروز مبلغ ۹ میلیارد و ۸۲۷ میلیون ریال بابت جشن نیکوکاری از مراکز نیکوکاری و کسانی که به امداد شهرستان مراجعه کرده‌اند و خیرین عزیزی که ارتباط با آن‌ها داریم جمع‌آوری و متمرکزشده است.

وی گفت: در پایان جشن نیکوکاری کمک ها بین نیازمندانی که در کمیته امداد ثبت‌نام‌شده‌اند و همچنین در مراکز نیکوکاری پرونده‌های آن‌ها موجود است و ثبت‌نام‌شده‌اند توزیع خواهیم کرد.

ابراهیمی بابیان اینکه امکان واریز کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری نیز برای همشهریان گرامی محقق شده است، بیان کرد: همشهریان عزیز می‌تواند کمک‌های نقدی خود را با کد دستوری #۰۶۶۹*۸۸۷۷* به‌حساب کمیته امداد شهرستان ازنا واریز نمایند.

انتهای پیام/