حجت الاسلام علی سپهوند گفت : حفظ منابع طبیعی و صیانت از آن توسط مردم ضروری و مورد تأکید قرآن است.

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ازنا ضمن گرامیداشت روز درختکاری، اظهار داشت: یکی از شیطنت‌های معاندین نظام این است که فکر می‌کنند نظام و انقلاب اسلامی و امت حزب‌الله تک‌بعدی فکر می‌کنند و توجه ای به محیط‌زیست ندارد درحالی‌که ما مشاهده می‌کنیم در ابتدای انقلاب، اصل ۵۰ قانون اساسی تصریح می‌کند که وظیفه عموم مردم حفاظت از محیط زیست است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی از دیدگاه قرآن، افزود: حفاظت از ناحیه عموم مردم باید شکل بگیرد و اگرچه حاکمیت وظیفه خاص دارد اما عموم مردم به دستور قرآن و به تبعیت از قانون اساسی و به تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری تکلیف بزرگی بر عهده‌داریم.

امام‌جمعه ازنا با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر مراقبت از منابع طبیعی و جنگل‌ها، عنوان کرد: در این راستا هرسال مشاهده می‌کنیم در روز درختکاری، ایشان اقدام به غرس درخت می‌کنند که اهمیت کار را به مردم نشان دهند.

وی تصریح کرد: در احکام فقهی و دینی داریم که بدون هیچ غرض منطقی و عقلایی به محیط‌زیست آسیب رساندن، تکلیفی بر گردن ما می‌آید که باید درصدد جبران آن کوشش کنیم.

سپهوند بیان کرد: عزم بر این است که منابع ملی، طبیعی و محیط‌زیست در اوج سلامت خود قرار داشته و در این راستا تلاش خود را معطوف بداریم.

امام‌جمعه ازنا خاطرنشان کرد: احسان و نیکوکاری مربوط به یک روز و یک کار نیست بلکه انسان تازنده است و می‌تواند، بایستی در ابعاد مختلف، اگر می‌تواند نواقص و آسیب‌ها و نیازمندی‌های جامعه اسلامی را، برطرف کند و این با انفاق، ایثار، ازخودگذشتگی و حمایت از محرومان جامعه محقق می‌شود.

وی گفت: بایستی در برابر مشکلات ایستادگی کرد و همواره به یاد خداوند متعال بود چراکه روزی دهنده واقعی خداوند متعال است و شادی و نشاط را به جامعه ارزانی می‌دارد.

انتهای پیام/