روح الله نوری گفت : با توجه به افزایش آمار تعداد مبتلایان بیماران کرونایی در روستای گرجی این روستا قرنطینه شد.

روح الله نوری در گفتگو با خبرنگار ازناخبر ، اظهارداشت: در پی شیوع بیماری کرونا در روستای گرجی شهرستان ازنا، ۳۰ نفر از جمعیت این روستا شامل ۱۱ خانوار به بیماری مبتلا شده اند.

وی افزود: بر اساس هماهنگی ها و برگزاری جلسه اضطراری ستاد کرونا به دستور فرماندار ازنا مقررگردید روستای گرجی تا اطلاع ثانوی قرنطینه شود. در همین راستا چهار تیم بهداشتی درمانی در روستا مستقر شده و خدمات بهداشتی درمانی را به سه هزار و ۱۱۸ نفر ارائه خواهند داد.

مسئول بیماری های واگیر شهرستان ازنا عنوان کرد: دربین این بیماران کرونایی، تعدادی با فشار خون بالا هستند که امیدواریم هر چه زودتر بهبود یافته و با اقدامات پیشگیرانه و به موقع از بروز موارد جدید بیماری جلوگیری نماییم.

وی تصریح کرد: از ۲۰۰ نفر نمونه گیری شده که ۳۰ نفر بیمار کرونایی شناسایی شده و در قرنطینه خانگی هستند؛ خدمات مرکز بهداشتی شهرستان تا عادی شدن شرایط در روستا برقرار خواهد بود، تلاش ما برای اجرای یک غربالگری کامل است.

نوری گفت: بیماری کرونا در حال حاضر از سرعت انتشار بالایی برخوردار است و به سرعت کلیه گروه های سنی را درگیر می کند و متاسفانه مرگ و میر بیماری در همه گروه های سنی دیده می شود.

وی اظهار داشت: از مردم فهیم شهرستان ازنا و به ویژه روستای گرجی تقاضای همکاری، همراهی و رعایت مصوبات ستاد کرونای شهرستان را خواستاریم که امیدواریم با همکاری همشهریان بتوانیم بیماری را کنترل کنیم و شاهد مرگ عزیزان نباشیم.

انتهای پیام/