سرپرست اداره صمت و مسئول بازرسی و نظارت اتاق اصناف با امام جمعه شهرستان ازنا دیدار کردند.

به گزارش ازناخبر ؛ حجت الاسلام سپهوند در این دیدار اظهار داشت : با توجه به تورم و گرانی حاکم بر کشور و بازار، رصد و کنترل و ساماندهی بازار در این وضعیت بسیار مهم است و لزوم کنترل و نظارت بر بازار و صنوف شهرستان امری ضروری است.

وی افزود: با توجه به ایام پایانی سال و لزوم حمایت از اقشار ضعیف جامعه، همه باید در راستای تنظیم بازار و حمایت از مردم آسیب دیده تلاش کنند تا همه مردم بتوانند نیازهای شب عید خود را خریداری نمایند.

حجت الاسلام سپهوند ادامه داد: معضلات معیشتی به ویژه برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه زیاد است و باید با تثبیت قیمت‌ها به‌خصوص کالاهای اساسی و پرمصرف در سبد هزینه خانوار حمایت و ارامش لازم را به مردم هدیه کرد.

امام جمعه ازنا در ادامه از زحمات و تلاش های اداره صمت و اتاق اصناف در نظارت و تنظیم بازار ازنا تشکرو قدردانی نمود .

حمیدرضا قلیان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ازنا نیز ضمن ارائه گزارش از روند وضعیت بازار و قیمت اجناس و کالاهای ضروری در شهرستان گفت: باهدف نظارت و بازرسی بر بازار شهرستان جهت کنترل و تعدیل بازار شب عید و رعایت حقوق مصرف کنندگان، گشت‌های مشترک بازرسی با حضور رئیس اداره صمت واتاق اصناف و بازرسان ادارات مربوطه و بازرسین تعزیرات حکومتی، بصورت مستمر در دستورکار قرار گرفته است.

وی افزود: نظارت ویژه بر بازار شب عید از صبح تا شب انجام می شود و ظرف ۴۸ ساعت گذشته یعنی دیروز و امروز قریب به چندین پرونده تخلفاتی از قبیل گرانفروشی، اجناس تاریخ گذشته و… تنظیم و تشکیل گردید که منجر به پلمپ و جریمه فروشگاه ها و مغازه های متخلف شده است.

قلیان با بیان اینکه در توزیع کالاهای اساسی هیچ کمبود و مشکلی در شهرستان نداریم خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش مسئولین شهرستان آرامش نسبی بر بازاز مرغ و روغن ازنا حاکم فرما شده است و بر خلاف شهرهای دیگر تشکیل صف در این خصوص این کالاها نداریم‌.

وی خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته قند ۵ کیلویی دولتی به قیمت پنجاه هزار تومان، شکر دولتی به قیمت هر کیلو ۸۷۰۰ تومان و برنج طرح تنظیم بازار با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان در اختیار تعداد زیادی از فروشگاه های سطح شهر در راستای طرح تنظیم بازار، توزیع شده و در این زمینه هم مشکلی نداریم.

انتهای پیام /