جانبازان اسوه های صبر و استقامت ، رزمندگانی که از عاشورا درس گرفتند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک روزهایی تاریخی و به یادمانی بود، همان روزهایی که دندان طمع دشمن برای کشور تیز شده بود، ملت ایران هشت سال بدون خستگی در برابر شیاطین ایستادند و به پیروزی رسیدند، شهدا با تقدیم جان، ایثارگران و جانبازان و آزادگان نیز با از خودگذشتگی دندان طمع دشمن را برای همیشه کشیدند و ثابت کردند تا پای جان برای دفاع استاده اند.

ولادت با سعادت حضرت اباالفضل(ع) به عنوان روز جانباز نامگذاری شده، جانبازانی که با تاسی از حضرت عباس(ع) به درجه جانبازی رسیدند و درس مقاومت و صبر را برای همه معنا کردند.

احمد لک از جانبازان دفاع مقدس از شهرستان ازنا در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: ۱۵ ساله بودم که برای دفاع از وطن راهی جبهه ها شدم و در سال های حضور در جبهه در عملیات والفجر۹ و کربلای ۴و۵، مرصاد حضور داشتم.

وی افزود: در عملیات کربلای ۵ بعد از عمل جراحی کمر و گردن در بیمارستان صحرایی با هواپیما به بیمارستان تجریش اعزام شدم و با منزل تماس گرفتم و اطلاع دادم که مجروح شده ام.

این جانباز دفاع مقدس با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: با توجه به هجوم رنگارنگ دشمن ما باید بیشتر در قالب هنر ونشرکتاب و ساخت فیلم این هجوم را پاسخ دهیم.

لک با بیان یکی از خاطرات جبهه تصریح کرد: در عملیات کربلای ۵ مجبور شدیم از منطقه ای بنام دوعیجی با به جا گذاشتن پیکر بسیاری از دوستان عقب نشینی کنیم، در حین عقب نشینی در میان نخل ها در حالی که نیروهای گارد ریاست جمهوری در حال تعقیب ما بودن به میان نخل ها رسیدم در میان صدها پیکر شهدا و جنازه های عراقی و آه و ناله مجروحین چشمم به محمد باقری افتاد دیدم ترکش به گونه اش اصابت کرده و بی حال روی زمین افتاده بود.

وی بیان کرد: به طرفش رفتم  و در حالی که به شهادت و یا اسارت بسیار نزدیک بود گفت به مجروحین دیگر برس.

این جانباز ازنایی گفت: باید با راهکارهای علمی و تخصصی به صورت هنری با این تهدیدهای فرهنگی دشمن مقابله کنیم.

لک عنوان کرد: تا والدین شهدا و جانبازان در قید حیات هستند نظام باید دین خود را به آنها ادا کند.

وی اظهار داشت: اسوه و الگوی ما قیام کربلا و بزرگ جانباز کربلاست که دیگران را دیدن و خود را ندیدن و خود را بدون هیچ چش مداشت فدای ملت و کشور و آرمان خود کردن است.

انتهای پیام/