حجت‌الاسلام سپهوند با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی برای تمرین بندگی است، گفت: باید در کنار ختم قرآن به تفکر و تدبر در آیات الهی توجه ویژه صورت گیرد چراکه گاهی تأمل در یک آیه می‌تواند سرنوشت یک انسان را تغییر دهد و او را متحول سازد.

 

حجت‌الاسلام علی سپهوند در گفت‌وگو با خبرنگار ازناخبر درزمینهٔ اهمیت و جایگاه ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: بندگی و معنویت در ماه مبارک رمضان به اوج خود می‌رسد، چراکه تنها ماهی است که اسم آن در قرآن آمده و اهمیت آن از این نظر بسیار ویژه است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصتی برای تمرین بندگی است و اگر کسی در این ماه مبارک تمرین کند که بنده خدا باشد و غیر از خدای سبحان در برابر دیگران تعظیم نکند، به بهترین توشه رسیده است.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: ماه رمضان از جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی بسیار بالایی برخوردار است به‌طوری‌که در ماه رمضان صله‌رحم، دستگیری از ضعفا و کمک به یتیمان ثواب مضاعفی دارد.

وی نزدیک شدن به تقوای الهی را بزرگ‌ترین و بهترین اثر روزه درآیات الهی دانست و تصریح کرد: طبق احادیث و روایات دینی روزه گرفتن سبب دوری از وسوسه‌ها، تقرب به خداوند و رسیدن به صبر و شکیبایی می‌شود.

سپهوند با اشاره به اینکه شب‌ها و روزهای ماه مبارک رمضان بهترین ساعت‌ها است و باید از همه لحظات آن به نحو احسن بهره‌برداری کنیم، بیان کرد: روزه‌دار واقعی کسی است که روزه را فقط در عدم خوردن و آشامیدن تعبیر نکند، بلکه همه اعضا و جوارح او باید روزه باشد چراکه پرهیز از محرمات الهی و گناهان، بهترین و بافضیلت ترین اعمال ماه مبارک رمضان است.

امام‌جمعه ازنا با تأکید بر اهمیت زیاد ‌شب‌های قدر، گفت: فضیلت این شب‌ها از فضیلت هزار ماه بالاتر است و در آن سرنوشت بندگان رقم می‌خورد و درک این شب بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم از فضیلت این شب‌ها به‌خوبی استفاده نماییم و دعاهای همه مؤمنان به استجابت برسد.

وی بیان کرد: باید در کنار ختم قرآن به تفکر و تدبر درآیات الهی توجه ویژه صورت گیرد چراکه گاهی تأمل در یک آیه می‌تواند سرنوشت یک انسان را تغییر دهد و او را متحول سازد.

سپهوند خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان می‌توان به خدا نزدیکتر شد و دعا در این ماه رمضان فرصتی است که خداوند برای بندگان خود فراهم کرده است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم.

انتهای پیام/