مرتضی شیخی گفت : روز قدس روز به پاخواستن ملت‌های آزادی خواه و دفاع از آرمان قدس شریف و نابودی رژیم غاصب اسرائیل است.

مرتضی شیخی تحلیلگر مسائل سیاسی به مناسبت روز قدس با اشاره به سوره اسراء سُبْحانَ الَّذِی أَسْرى‌ بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بارَکْنا حَوْلَهُ در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت : روز قدس که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۰ است طبق معمول همه‌ی سال‌ها یادآور تفکر نورانی و هدایتگر بت شکن دوران حضرت امام خمینی (ره) است که این حرکت انسان‌ساز وتاریخی هرگز فراموش نخواهد شد و ظلم بزرگی که بر قبله‌ی اول مسلمین یعنی مسجد الاقصی و سرزمین تاریخی و مسلمان فلسطین با حضور اشغالگر و ددمنشانه صهیونیست‌ها با حمایت همه جانبه استکبار جهانی رفته است تا رهایی قدس شریف ادامه خواهد یافت.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد : بدون شک روزجهانی قدس یکی از مهمترین وموثرترین عواملی بود که توطئه جهان استکباری بویژه شیطان بزرگ وصهیونیست جهانی درهدم وحذف ملت وسرزمین فلسطین راناکام گذاشت،روزجهانی قدس،احیاگراسلام ناب درمقابل اسلام امریکایی بود،روزقدس نواختن انگشت مقاومت برماشه سلاح جهاد ومبارزه بود،روز قدس امسال مهمتر از ادوار گدشته است،صدای شکستن استخوانهای حرامیان صهیونیست به گوش می رسد،کوله پشتی سربازان غاصب برای فرارازارض مقدس بسته شده است،سفیر موشکهای مقاومت تاعمق پناه گاههای خون ریزان سفاک دردیمونا پیچیده است.

وی گفت : باورکنیدبوی خوش پیروزی امسال از هر سال دیگربهتر به مشام می رسد،خون مظلومان فلسطینی ودههامجاهدشهیدی که قربانی ترورخبیثان صهیونیست درسراسرجهان شده اند دامن ناپاک آنان راگرفته است.

وی با بیان اینکه امروز به برکت مکتب شهید سلیمانی عزیز که همان مکتب مقاومت است برای رمز حمله نهایی لحظه شماری می کنند عنوان کرد: جبهه یکی است چه لبنان،چه سوریه چه غزه چه اردن ،چه عراق چه یمن ،چه ایران انگشت هابرماشه سلاح لحظه هارامی شمارند.

شیخی تصریح کرد: قدس متعلق به اسلام است،سندقدس باهیج معامله ای قابل تغییر وفروش نیست.«معامله قرن» که معامله ننگ و طرح ظالمانه شیطان بزرگ یعنی امریکاست را هیچ کس قبول ندارد این نظر کشورهای کوچک و حقیر با توهمات بزرگ است کشورهای حقیری همچون صعودی،شیخ نشین های امارات و شیخ ذلیل بحرین است کشورهایی که هیچ اختیاری از خود ندارند .

این کارشناس مسائل سیاسی یاد آور شد : ملت فلسطین زنده است،فرزندان فلسطین درراه خانه ی خویش باخون خوددر راهند،امسال روز قدس شیرین تراز هرسال دیگر است،میوه ی مقاومت به ثمرنشسته است وتازه این اول کاراست، ما از انتفاضه سنگ به انتفاضه موشک رسیدیم وباهمه توانمان امسال قدس وفلسطین رافریادخواهیم زد.

وی افزود: امام خمینی عزیز آغازگر راه مقابله با رژیم صهیونیستی و امام خامنه ای عزیز نیز این مسیر مبارک را با قدرت ادامه داده و امروز حمایت از
آرمان فلسطین به یک گفتمان جهانی تبدیل شده است واین دور اندیشی و تدبیر امام راحل در حمایت از آرمان فلسطین و تداوم آن از سوی مقام معظم رهبری به یک گفتمان جهانی تبدیل شده است.

روز قدس یک روز ماندگار در تاریخ بشریت است و تنها متعلق به ملت ایران نیست این روز تاریخی متعلق به دنیای اسلام، بشریت و به هر گروهی که روح مبارزه گری با تجاوز و تجاوز گری دارند، است.

تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: روز جهانی قدس، نمایشگر حقیقت دو صفحه از تاریخ یعنی مظلومیت، استقامت و پایداری ملت فلسطین است ؛روز جهانی قدس یک ظرفیت عظیمی را برای مسلمانان جهان به منظور مقابله با رژیم جعلی صهیونیستی ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: ان شا الله هر روز که می گذرد رژیم کودک کش صهیونیستی به پایان عمر نکبت بار خود نزدیک تر می شود،و روز جهانی قدس، فرصتی برای سر دادن فریاد مرگ بر اسرائیل از سوی ملت های مسلمان جهان است.

امروز به برکت اقتدار تفکر مقاومت که برگرفته از سیره و منش امامین انقلاب است، به نابودی این رژیم جعلی که ۲۵ سال آینده را نخواهد دید نزدیک می شویم و طرح فریبکارانه و سراسر خیانت باز شیطان بزرگ محکوم به شکست و نابودی است.

شیخی گفت : در اینجا مجاهدت های سرداران رشید اسلام به ویژه سپهبد شهید سلیمانی عزیز که زمینه ساز آزادی قدس شریف و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را فراهم کرد، نباید فراموش کرد، امروز جبهه مقاومت مقتدر تر از هر زمان دیگری در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده و از حقوق از دست رفته ملت مظلوم فلسطین دفاع و حراست می کند

و این راه که آغاز گرش حضرت امام خمینی (ره) است در استمرار آن امام حاضرحضرت امام خامنه ای عزیز به قدرت به پیش خواهد رفت.ان شا الله

انتهای پیام/