شیخی با اشاره به‌ضرورت انتخاب اصلح در انتخابات پیشرو، گفت: تفکر انقلابی امیدآفرینی را به جامعه القا می‌کند.

به گزارش ازناخبر ،مرتضی شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک درزمینهٔ مشارکت آگاهانه در انتخابات، اظهار داشت: امسال مهم‌ترین رویدادی که پیش روی داریم، فعالیت انتخاباتی ریاست جمهوری است که بازار آن اوج گرفته و شاهد ورود چهره‌های سیاسی به میدان رقابت انتخاباتی بودیم.

وی افزود: نباید از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری غافل بود که با توجه به حساسیت موضوع ریاست جمهوری فرمودند ریاست جمهوری از همه مدیریت‌های کشور پرمشغله‌تر و پرمسئولیت‌تر است، تمام امکانات کشور در اختیار رئیس‌جمهور می‌باشد، تمام سیستم اجرایی کشور با بودجه‌های کلان در اختیار رئیس‌جمهور است.

تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل عنوان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و مشکلات اقتصادی و سیستم مدیریتی دولت کنونی به‌عنوان دلسوزان و نیروهای انقلاب وظیفه‌داریم ضمن روشنگری و تحلیل درست، بیان حقایق کرده و تلاش کنیم برای حضور حداکثری و همه‌جانبه عموم مردم در پای صندوق‌های رأی، برخلاف میل باطنی دشمنان داخلی و خارجی که این روزها فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: فردی اصلح، انقلابی، دلسوز و پرتلاش باید انتخاب شود چراکه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی هم حق است و هم تکلیف؛ تکلیفی که شهدا بر گردن ما گذاشته‌اند.

شیخی گفت: اهمیت انتخابات و ترسیم وضعیت امروز کشور به‌خصوص جنگ تمام‌عیار اقتصادی با چاشنی سوء مدیریت و حال بیمار اقتصاد مواجه است.

تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل بیان کرد: مردم بایستی با نگاه به گذشته حرکت کنند و آن را فراموش نکنند، چراکه گذشته و عملکرد مسئولین به خصوص در طول ۸ سال گذشته حقایق را به مانشان می‌دهد که مدیریت وضعیت کنونی کشور در دست چه کسانی بوده و ما با چه نگاهی در کشور مواجه هستیم که آیا مدیریت کشور در دست افراد انقلابی بود یا غیرانقلابی نگاه انقلابی چیست و نگاه غیرانقلابی چیست.

وی یادآور شد: بدون شک مدیریت کشور در دست نگاه غیرانقلابی بوده است که متعلق به غرب پرستان و غرب اندیشان، عاشقان نیویورک، دلدادگان پاریس، دوستداران لندن، دو تابعیتی‌ها و آن‌هایی که می‌گویند در کشور مشکلات بسیاری داریم و قابل‌حل نیست، دچار بن‌بست هستیم! نمی‌شود، نمی‌توانیم، باید با کدخدا یعنی آمریکا بنشینیم و حل کنیم و راهش سازش و مذاکره است همان‌طوری که در طول ۸ سال عمر این دولت نتایج مذاکرات را همه دیده‌ایم.

شیخی گفت: نگاه انقلابی که متعلق به نگاه امامین انقلاب و نگاه شهدا است می‌گویند اگر در کشور مشکل، مسئله، نگرانی، دغدغه داریم حاصل عملکرد همین تفکر غیرانقلابی و غرب‌گرا است که این تعابیر را گفتند: «امضای کری تضمین است، برجام را خدا آورد و آفتاب تابان است، آن‌چنان شوری ایجاد می‌کنیم که مردم به این ۴۵ هزارتومان نیازمند نباشند.»

 تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل اظهار کرد: نگاه انقلابی می‌گوید مسائل کشور راه‌حل دارد آن‌هم با روحیه انقلابی و جهادی و ازخودگذشتگی، این افراد غرب‌گرا هستند که در انسدادند و القای ناامیدی می‌کند و با گرو گرفتن سفره و معیشت مردم آن‌ها را نسبت به انقلاب دل‌شکسته می‌نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک نگاه انقلابی، نگاه ما می‌توانیم است، نگاه امیدآفرینی و یاس شکنی و در جهت تحقق فرامین امام راحل حرکت می‌کنند که می‌فرمودند: «می‌شود، پس می‌توانیم.»

شیخی گفت: تمام تلاش دولت غرب از سال ۹۲ تا ۹۴ دویدن دنبال کدخدا و از سال ۹۵ تا ۹۷ گفتند امضای کری تضمین است، از سال ۹۸ تا ۹۹ گفتند دنبال تغییر کدخداست که از برجام خارج شد و در شش ماه پایانی همه هم دغدغه مذاکرات و سازش دارند که نتیجه این تفکرات تعطیلی منابع، به‌هم‌ریختگی اقتصادی، افزایش خوی اشرافیت و تجمل‌گرایی، فساد، گرانی وزندگی ناآرام و پرتلاطم و فاصله طبقاتی و کوچک شدن سفره مردم و گرو گرفتن معیشت مردم که نه‌تنها خوردن گوشت بلکه خوردن مرغ و تخم‌مرغ آن‌هم با صف‌های طولانی دست‌نیافتنی شد.

انتهای پیام/