حجت الاسلام علی سپهوندگفت:مجلس ما مجلس انقلابی است عملکردی نیز قابل دفاع دارد

به گزارش ازناخبر؛ حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا، اظهار داشت: تقوای سیاسی یکی از ابعاد تقوا به شمار می‌رود، امروز در جامعه ما اگر بناست نگرش جامع خدامحوری شود در بعد سیاست نیز تقوا نیاز است.

وی افزود: نظام اسلامی به‌گونه‌ای تعریف‌شده است که مباحثات، فعالیت‌ها و سازوکارهای سیاسی عین عرفان باید باشد، اینکه بداخلاقی‌هایی گاهی اوقات در فضای مجازی و در مباحث علمی انتخاباتی اتفاق می‌افتد این خارج از نظام اسلامی و ادبیات نیروهای انقلابی است باید توجه کرده و خداوند متعال را در نظر بگیریم.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری مباحثی مطرح شد و یک گزارش جامع از مصوبات یک‌ساله مجلس انقلابی توضیح داده شد و تائید مقام معظم رهبری و در آنجا تصریح آن مطرح شد.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب ضمن اینکه توصیه به تقوا نمودند تأکید داشتند که ابتکار عمل را نمایندگان مجلس در دست بگیرند و یکی از مصادیق مهم تقوا حفظ روحیه انقلابی گری در مجلس است و اگر بشود تا پایان عمر باشد و یا حداقل در این دوران نمایندگی آن حد حضور انقلابی خودتان را حفظ کنید.

سپهوند گفت: مجلس ما مجلس انقلابی است عملکردی نیز قابل دفاع دارد ولی مهم حفظ وضعیت موجود است که ان‌شاءالله این پازل به‌زودی کامل شود و بعد از چهل‌وچند سال شاهد خدمت خالصانه نیروهای انقلابی در کشور باشیم اگرچه به‌صورت نسبی کارهایی همیشه در جامعه شده است و نظام اسلامی یک جاهایی عدم مدیریت‌ها را جبران کرده است، ولی منتظریم که پازل خدمت‌رسانی در ابعاد مختلف کامل شود که امیدواریم مردم طعم خدمت در دنیای اسلام و حاکمیت دینی را بچشند.

امام‌جمعه ازنا یادآور شد: اخیراً شورای محترم نگهبان آن وظایف خود را شجاعانه و با رعایت مر قانون انجام داد خورده گیران به‌نظام اسلامی مخالفین و منافقین کوردل و افرادی که همیشه به دنبال بهانه‌گیری‌های واهی هستند بدانند و از رو بروند و ببینند که نظام اسلامی و شورای محترم نگهبان شخصی را عدم احراز شرایط اعلام می‌کند که برادر او عضوی از اعضای شورای محترم نگهبان است، دفاع می‌کند دفاع عدم احراز اعلام می‌کند و این دفاع خود را در جامعه ابراز می‌کند.

 وی گفت: نظام اسلامی نشان می‌دهد که از درون می‌تواند خود را حفظ و بازسازی کند، با این وضعیتی که چه‌بسا تعجب همگان این بود که با این نفوذ خانواده‌ای که این کاندیدایی که چند دوره نیز رئیس مجلس بوده است نتوانست احراز را بگیرد تعجب کردند درحالی‌که این واقعیت نظام جامعه اسلامی است و از اول نیز همین‌طور بوده است واقعیت نظام اسلامی برخورد با مفسدان و فاسدان است درعین‌حال لیاقت‌ها را نیز در نظر می‌گیرد و تعارفی باکسی ندارد از شورای محترم نگهبان حمایت و تشکر می‌کنیم.

سپهوند بیان داشت: مسئله دیگری که این روزها مطرح بود این است که شورای محترم نگهبان مصلحت‌اندیشی نمی‌کند؟ چرا بستر حضور حداکثری مردم را فراهم نمی‌کند؟ درحالی‌که شما استحضار دارید شورای محترم نگهبان وظیفه‌اش پیاده کردن مر قانون است و قانون را باید پیاده کند این مصلحت سنجی‌ها در حیطه اختیارات شورای محترم نگهبان نیست به چه قیمتی باید بستری را فراهم کند که سنگ بنای آن بر بی‌قانونی باشد و اثری که سنگ بنای آن بر موضع انفعالی نظام باشد چه ارزشی دارد نهایتاً اکثراً هم بیایند اکثر می‌شود همان اکثری که قرآن کریم می‌فرماید: مورد تائید ما نیست آن اکثر چند صباحی گردوغباری تولید می‌کند و از بین می‌رود.

امام‌جمعه ازنا اظهار داشت: حداکثری خوب است که با بصیرت باشد از روی عقلانیت و شرعیت و منافع عموم باشد و در استحکام نظام و در حمایت از خون شهدا باشد آن اکثر باید ایجاد شود و اینکه سال‌ها بگذرد، بصیرت جامعه ایجاد شود آن روز برسیم به اکثر وضعیت ما وضعیت خوبی است و امدادهای غیبی یکی پس از دیگری خود را نشان می‌دهد.

وی گفت: انتخاب رئیس‌جمهور سوریه جناب آقای بشار اسد خود یک نوید است بیش از ۹۵ درصد رأی قاطع را می‌آورد که بخشی از عمق راهبردی ایران اسلامی است و همگان این را می‌دانیم، پیروزی مردم مظلوم فلسطین بخش دیگری از عمق راهبردی ایران اسلامی و موفقیت حاکمیت ایران اسلامی است در یمن نیز همین‌طور و قطعاً این‌ها مقدمی هستند و این عمل شجاعانه شورای نگهبان نیز همین‌طور همه این‌ها زمینه‌ساز و بسترساز هستند.

سپهوند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: مسائل فضای مجازی و سیاست‌های خارجی و ارتباط با فلان کشور اولویت اول مردم نیست اولویت اول مسئله اشتغال جوانان، مشکلات معیشتی جامعه، مبارزه با واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق رسمی و غیررسمی مبارزه با فساد بسط عدالت این‌ها اولویت مردم هستند و مردم نیاز به

این‌ها دارند، مردم نگاه نمی‌کنند ببینند چه کسی آمده است و عمل را نگاه می‌کنند پیشینه عملیاتی او را می‌بینند اصالت شخصیتی، ولایتمداری  و شجاعت او را می‌بینند و مردم بایستی بیایند و خواهند آمد.

انتهای پیام/