حجت الاسلام شاهرخی گفت: امروز تبلیغات دشمن در فضای مجازی برای کاهش مشارکت افزایش یافته است بنابراین مشارکت پرشور در انتخابات دشمن را مایوس می کند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی درهمایش بصیرتی روحانیون شاغل در نیروهای مسلح با بیان اینکه قوام و شخصیت نیروهای مسلح به معنویتی است که در درون نیروهای مسلح وجود دارد اظهار داشت: روشن است که این معنویت درون نیروهای مسلح از طریق علما و مروجین احکام به نیروهای مسلح منتقل می شود.

وی افزود: علم، عمل، بصیرت و تغذیه های فکری و اعتقادی مانند دمیدن روح در کالبد است که توسط روحانیون مستقر در نیروهای مسلح و با هماهنگی و همراهی حوزه فرماندهی، عقیدتی و سیاسی پیش می رود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: هر کجا روحانیت به هویت و شخصیت خود راه و روش و منش طلبگی خود عمل کرده در طول تاریخ موفق بوده است، اینکه در جنگ تحمیلی مشاهده می کنیم رزمندگان ما در جبهه های نور علیه ظلمت چگونه با نشاط و شاداب و از روی میل و رغبت حضور دارند حکایت از روحیه قوی آنها در سایه تزریق معنویت در منش آنها دارد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: موفقیت روحانیت در طول تاریخ به دلیل توجه به مسئله معنوی و اخروی است که باعث شده روحانیت در دل مردم نفوذ پیدا کند، البته به مرور زمان روحانیت نیازمند ابتکار و نوآوری است که بتوانند جوانان را جذب کنند.

وی تصریح کرد: راه و روش روحانیت در درون و بیرون نیروهای مسلح تا حدودی متفاوت با نظمی است که از طریق فرماندهی در نیروهای مسلح اجرا می شود، ماموریت روحانیون مستقر در نیروهای مسلح باید به گونه ای باشد که بر دلها حاکم شوند و در درون نیروهای مسلح تفاوتی بین ظاهر و باطن ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطنشان کرد: روحانیون مستقر در نیروهای انتظامی باید با برنامه ها و شیوه های ابتکاری علاوه بر به پیش بردن برنامه های سازمانی حاکمیت بر دل ها پیدا کنند و جامعه هدف دستورات الهی را از روی میل و هدف انجام بدهند.

وی با اشاره به انتخابات اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه در موقعیت حساسی است زیرا زورگویان عالم به دنبال کاهش حداکثری مشارکت در انتخابات هستند.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: در جمهوری اسلامی اسلام، مردم و انتخابات در طول این ۴۲ سال این سه مولفه مهم مورد هجوم دشمن بودند و تهاجم نسبت به این سه مولفه همواره ادامه داشته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اهمیت انتخابات عنوان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند مصیبت آن وقتی است که مردم پای صندوق های رای نیایند این در حالی است که دشمنان تمام تبلیغات خود را از طریق فضای مجازی و ماهواره ها به کار گرفتند که مشارکت حداکثری اتفاق نیفتند در همین راستا همه ما باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری و مطلوب صورت بگیرد و از این مرحله مهم تاریخی نیز با موفقیت عبور کند.

وی با بیان اینکه وظیفه روحانیت دفاع از نظام اسلامی با تمام توان است، بیان کرد: مردم در انتخاب بهترین فرد برای ریاست جمهوری و افراد برای شورای شهر آگاهی لازم را دارند و می دانند هر نقطه ای که مورد هدف دشمن قرار گرفت همان جا نقطه قوت ما است که در همین راستا روحانیت باید از طریق دشمن شناسی مردم را هدایت کنند.

انتهای پیام/