بهمنی گفت: 18 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با اشتغالزایی 145 نفر در ازنا پرداخت شد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک ، حشمت بهمنی در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه اظهار داشت: بخشی از توسعه در شهرستان ازنا، مرهون راه آهن است به طوری که سیلوهای ذخیره گندم دولتی، کارخانه فروآلیاژ و شرکت نفت به راه آهن وصل است، همچنین اتصال راه آهن به منطقه ویژه اقتصادی نقش مهمی در توسعه شهرستان دارد که این منطقه در استان فعال است.

وی با اشاره به تسهیلات اشتغال در ازنا افزود: در راستای ایجاد اشتغال ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ۱۱ میلیارد تومان در بخش کارا پرداخت شده، در همین راستا سال گذشته ۱۴۵ نفر اشتغالزایی در قالب چندین طرح به بهره برداری رسیده ایجاد شد و امسال ۱۰ مورد احداث گلخانه در نظر گرفته شده است.

فرماندار ازنا با بیان اینکه به ۵۶۲ واحد تسهیلات خسارت کرونا پرداخت شد، گفت: سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۵۶۲ واحد آسیب دیده از کرونا پرداخت شد.

بهمنی عنوان کرد: در بحث اشتغال خانگی ۱۱۰ مورد مجوز صادر شده و ۱۰ مورد مشاغل پشتیبان بوده که جمعا ۳۰ میلیارد تومان در این راستا پرداخت شده است.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه فولاد ازنا اظهار داشت: کارخانه فولاد ازنا با تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰تن هزار تن یکی از قطب های تولید فولاد در کشور است که برای ۱۵۰۰ نفر به صورت مستیقم و سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی را به همراه دارد.

فرماندار ازنا تصریح کرد: در این واحد تولیدی مالک مشکلاتی دارد که در دست بررسی است و رایزنی با شرکت مبارکه انجام شده ولی هنوز سرمایه گذاری پیدا نشده که کار را انجام دهد که در سفر آیت اله رئیسی هم دستورات لازم در راستای رفع موانع این واحد صادر شده و در ستاد تسهیل استان پیگیری های لازم نیز انجام می شود چرا که بخشی از مشکل این واحد خارج از استان و بخشی در داخل برطرف می شود.

بهمنی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال در ازنا امسال ۳۲ طرح تولیدی در ستاد تسهیل ثبت شده که مشکل آنها حل شود.

وی با اشاره به پروژه های نیمه کاره ازنا افزود: در شهرستان ازنا یکی از پروژه های نیمه کاره سد کمندان با پیشرفت ۹۰ درصدی است که آماده آبگیری است، جاده شازند- ازنا از دیگر پروژه های نیمه کاره است که ۱۸ کیلومتر از آن انجام شده و ۱۷ کیلومتر دیگر در دست اجراست و پیش بینی می شود تا پایان این فصل کاری انجام شود.

فرماندار ازنا بیان کرد: پروژه بعدی انتقال آب شرب است که ۵۰۰ متر لوله گذاری باقیمانده و از کمندان تغذیه می شود و این سه پروژه تا پایان دولت به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/