پورهادیان نوشت: اقتدار ملی یک مملکت در سایه مشارکت حداکثری در انتخابات حاصل می‌شود؛ این اقتدار زمانی فراهم خواهد شد که افراد جامعه برای نظر و سرنوشت خود ارزش قائل شده و با حضور در میدان رزم انتخابات با بی‌انگیزگی و بی‌توجهی به امور مرتبط به خود بجنگند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، رأی هر فرد در تعیین تمام امور مملکت تأثیر مستقیم دارد و هر فرد می‌تواند با رأی خود و دعوت دیگران به شرکت در انتخابات زمینه پیشرفت و آبادانی ایران عزیز را فراهم سازد و امور مملکت را به فردی لایق بسپارد که به معنای واقعی کلمه در تراز ایران و ایرانی باشد.

 تأثیر رأی هر فرد در انتخابات مزایای زیادی دارد که در ذیل به چند مورد به‌طور مختصر اشاره می‌شود:

۱-تعیین سرنوشت همه با یک انتخاب: انتخاب حقی است که انجام آن‌ علاوه بر تأثیر مستقیم در سرنوشت فرد رأی‌دهنده، در تعیین سرنوشت دیگران هم مؤثر می‌باشد.

چراکه همین تک‌تک رأی‌ها هستند که جمع می‌شوند و یک نفر به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنند و حدود ۹۵ درصد امور مملکت و مردم به او سپرده می‌شود و دیگر این شخص رئیس‌جمهور است که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای امور مملکت تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؛ همچنین بر اساس اصول آمار و ریاضی ثابت‌شده است که هر چه مشارکت بالاتر باشد، احتمال خطا کمتر است.

پس باید با مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و انتخاب فردی جامع‌الشرایط برای خود و مملکت تعیین سرنوشت کنیم.

۲– ساختن ایرانی قوی با یک انتخاب: همه می‌دانیم هر فرد یا کشوری هر چه قوی‌تر باشد، توانایی و قدرت او در تمام زمینه‌ها بیشتر است؛ به‌طوری‌که مقام معظم رهبری فرمودند: «یکی از شاخص‌های ایران قوی، حضور پرشور مردم در انتخابات است.»

 همه می‌دانیم این پرشوری هم با احساس وظیفه توسط فرد فرد جامعه حاصل می‌شود و اگر فردی تصمیم به عدم شرکت در انتخابات بگیرد از حق خود و دیگر افراد جامعه صرف‌نظر کرده و اجازه داده که دیگران برای او تعیین تکلیف کنند.

مقام عظمای ولایت درجایی دیگر می‌فرمایند: علاج دردهای مزمن کشور در پرشور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم و بعد، انتخاب اصلح و شخصیت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است.

۳– نمایش اقتدار با یک انتخاب: اقتدار ملی یک مملکت در سایه مشارکت حداکثری در انتخابات حاصل می‌شود؛ این اقتدار زمانی فراهم خواهد شد که فرد فرد جامعه برای نظر و سرنوشت خود ارزش قائل شده و با حضور در میدان رزم انتخابات با بی‌انگیزگی و بی‌توجهی به امور مرتبط به خود بجنگند و با تصمیمی قاطع علاوه بر اعلام به جهانیان که من برای ایران عزیز ارزش قائلم، فردی را بر اساس عقل، منطق و وظیفه شرعی خود انتخاب نمایند و پیش خود و خدای خود اعلام دارند که وظیفه‌ام را به‌درستی انجام داده‌ام.

همچنین بایستی فردی را انتخاب کنیم که هنوز چند ماه از انتخابش نگذشته خیل کثیری از مردم جامعه از عملکرد او ابراز نارضایتی نکنند و فردی انتخاب نکنیم که به‌جای عمل دائماً حرف بی‌پشتوانه تحویل مردم بدهد.

۴– عبور از مشکلات فعلی با یک انتخاب: همه ما باید بدانیم که شرایط کنونی، حاصل انتخاب ما می‌باشد؛ چراکه دولت مستقر حاصل یک انتخاب است. اگر می‌خواهیم از شرایط کنونی خارج شویم بایستی تک‌تکمان در انتخابات شرکت کنیم و شرایطی را به وجود آوریم تا مشارکت حداکثری، پشتوانه‌ای برای ایران عزیز باشد و فرد انتخاب‌شده مقید به این امر باشد که زندگی مردم شامل تمام امور ازجمله امور دینی، امور اقتصادی، امور فرهنگی و سیاسی می‌باشد و اگر فردی انتخاب شود که تک‌بعدی باشد قطعاً مفید به حال مردم نخواهد بود، چراکه زندگی یعنی تمام امور مذکور.

۵– به‌کارگیری تمام منابع با یک انتخاب: ما همه می‌دانیم یا باید بدانیم که مملکت ما هیچ‌چیزی کم ندارد وطن عزیز ما سرشار از منابع خدادادی فراوان است به‌طوری کشورهای زیادی مواد اولیه خود را از کشور ما بی‌واسطه یا باواسطه تأمین می‌کنند.

 نیروی انسانی ما چه در داخل کشور و چه در خارج کشور منشأ اثر بسیار زیادی شده است، اما چرا بایستی امروز شرایط زندگی همه ما با مشکلات فراوانی مواجه باشد.

به نظر قریب به‌اتفاق کارشناسان، مشکل اصلی بحث مدیریت می‌باشد و تقریباً تمام مدیریت در دست دولت است. اگر خوب توجه کنیم از انتخاب رئیس‌جمهور تا یک دهیار در یک روستای دورافتاده حاصل انتخاب ما می‌باشد؛ بنابراین همه با یک رأی خود در بحث مدیریت سراسر ایران عزیز دخیل هستیم پس ارزش آن را بیشتر بدانیم و با مشارکت خود و دعوت دیگران به شرکت در انتخابات از این موهبت که به برکت جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای عزیز حاصل‌شده است کشور را به دست فردی اصلح، باتقوا، مردم‌دار، معتقد و متعهد به ایران و خون شهدا، در یک کلمه مدیر متعهد بسپاریم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : حسین پورهادیان، کارشناس سیاسی