حجت الاسلام شاهرخی گفت: تدوین سند فرهنگی لرستان یک نقشه راه است که آینده استان را از لحاظ فرهنگی ترسیم می کند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان از همه افرادی که در تدوین این سند فرهنگی تلاش کرده اند تقدیر می کند و لازم است که سند مذکور تکمیل و در اسرع وقت ارائه شود.

وی افزود: قرار شد طی جلسه ای محتوای اولیه سند برش استانی مجددا مورد بررسی قرار گیرد و تصمیمات لازم برای تصویب نهایی آن اتخاذ گردد به طوری که این سند از آن جهت اهمیت دارد که نقشه راه فرهنگی استان در سال های آینده است.

محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز در این جلسه عنوان کرد: سند فرهنگی استان قائم به شخص نیست و ارزش و اهمیت فراوانی دارد که کار تدوین آن با همت کارگروه اجتماعی و کمیته های زیرمجموعه در حال اتمام است و تصویب نهایی و اجرا و نظارت بر اجرای آن بر عهده شورای فرهنگ عمومی است.

وی بیان کرد: انتظار می رود که حداکثر ظرف سه روز آینده دبیران کمیته های پنج گانه، اولویت های سند مذکور را نهایی و جهت تصویب به شورای فرهنگ عمومی استان ارسال نمایند و سپس برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال گردد.

ثمینی با اشاره به موضوع جمعیت و سالمندی گفت: این موضوع دغدغه های فراوانی برای مسئولان ارشد کشوری و استانی به وجود آورده است که ما در ۲۰ سال قبل جزء جوانترین کشور های جهان بودیم ولی به دلایل مختلف این جایگاه را از دست داده ایم و جمعیت کشور به سمت پیری می رود که باید مانع این پدیده شویم.

وی افزود: به همین منظور یک بخش اقدامات فرهنگی است که باید متولیان فرهنگ جامعه با اقدامات و برنامه های خود این مسیر را تغییر دهند و از طرف دیگر بایستی در سایر زمینه ها هم دستگاه های اجرایی به خصوص در حوزه تامین شغل، فرصت اشتغال و توسعه استان که به باروری جمعیت و جوان شدن آن کمک روانی می کند اقدامات لازم صورت پذیرد و مسئله مانع زدایی از تولید و پشتیبانی از تولید در صحنه عمل تحقق یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اهمیت انجام کارفرهنگی در زمینه اشتغال و تولید گفت: شغل، فقط پشت میز نشینی و کارمند اداری شدن نیست و باید این نگرش را با کمک ارکان آموزشی، تبلیغی و ترویجی نظام متحول سازیم تا مساله اشتغال در بخش های دیگر مورد توجه نسل جوان جامعه قرار بگیرد.

انتهای پیام/